Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Szerintetek jól csinálom így,...

Szerintetek jól csinálom így, ha étkezést szeretnék kiváltani?

Figyelt kérdés
Nemsokára 6 hónapos lesz a babám,1 hónapja kóstolgat,mindent megeszik hál'Isten,de még nagy adagokat nem. Jól csinálom addig,ha a napirendjébe 3x kanalas étkezést próbálok becsempészni? Egy nap: Reggeli tápszer,Tízórai kanalas: Tejpép, ebéd: Főzelék+tápszer,uzsonna: Gyümölcs+ tápszer,vacsi tápszer. Aztán ha nagyobb adagot eszik kanalasból elhagyom mellé a tápszert és az étkezs után csak vizet kap. Jó így?
2016. máj. 23. 08:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Én egyesével vezettem be, de szerintem így is jó. (Úgy értem, hogy először csak a tízórait, aztán az uzsit, utána az ebédet. Bár ez babánként változó, mert az enyém pár nap alatt teljesen kiváltotta, ha csak pár kanállal evett volna, akkor nem így csinálom.)

Nálunk tízóraira kapja a gyümölcsöt. (Illetve egy ideig uzsira is, de most már joghurtot.)


De jól csinálod egyébként, az a lényeg, hogy ha ki akarod váltani, akkor először a kanalas, és ha már nem kér, akkor a tápszer.

2016. máj. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Bella169 ***** válasza:

Nem.

Egyszerre csak egy étkezéssel szabad.

Általában ez a sorrend.

Tízórai, uszi, ebéd, reggeli, vacsi.

Kapjon tìzóraira kanalast plusz tápszert. A többire csak tápszert. Szép lassan emeld az adagot.

1-1,5 hónap alatt lehet egy étkezést kiválltani. Ha megvan a tízórai és min egy hónapja kezdtétek a kiválltást jöhet az uzsi.

Amig nem áll be a 3 kanalas étkezés addog mindegy mikor mit kap. Mármint hogy mikor kap gyümit vagy főzeléket.

Ha megvan a 3 akkor javasolt tìzóraira adni gyümit és uzsira a tejpépet. A tízórai és az ebéd közt kevesebb idő tellik el mint az uzsi és a vacsi közt. A tejpép pedig jobban laktat mint a gyümölcs ìgy jobb ha akkor kapja milor tovább kell birni.

2016. máj. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nem... egyszerre egy étkezés. azért nem eszik nagyobb mennyiséget mert még nincs szüksége rá. egy éves koráig a fő tápláléka a tej.

10órai gyümölcs, ebéd főzelék. ennyi a lényeg, a tejpépre egyébként sincs szüksége, az sűrű tápszer.

2016. máj. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azért próbáltam így adni,mert a tápszerből keveset eszik mostanában. De ha előtte kap kanalasat,akkor is megeszi azt a "kevés" tápszeradagot utána. Kvázi a kanalasakkal többet eszik egy nap.. A tápszeradagon azt értem,hogy eddig 230 ml-t evett egy étkezésre,aztán elkezdett enni ilyen 100-130 ml-ket. Ez még a kóstoltatás előtt volt. Így jutottunk el védőnői javaslatra a tejpéphez és ezért próbálok trükközni.
2016. máj. 23. 11:45
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nem baj, ha nem csak egy étkezést váltasz ki.

Mi is kb úgy csináltuk, ahogy te. 1-másfél hónap alatt 3 étkezés volt kanalas. Egyszerűen nem érdekelte annyira a cici, 5 perc alatt lezavarta, volt, hogy rövidebb idő alatt is.

Amikor meg bevezettem a 3x-i kanalas étkezést végre elkezdett egy picit magára szedni. Előtte soványka volt.

Kövesd a saját érzéseidet és a védőnő tanácsát. Úgyis látod, ha nem jól reagál.

2016. máj. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!