Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor érdemes kezdeni a...

Mikor érdemes kezdeni a hozzátáplálást tápszeres babánál? 4-5-6 hónaposan?

Figyelt kérdés
Mindenhol mást olvasok, mindenki mást mond. Elbizonytalanodtam.
2016. máj. 26. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Nekem mindkét gyerekem tápszeres volt, 4,5 hósan kezdtük. Fiamnál ment is szépen, lányomnál kiderült, h korai volt még (nem nyelte le a falatot, nem nyitotta ki a száját), így vártunk, és 5,5 hósan újra kezdtük. Akkor már simán ment vele is.
2016. máj. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Én 4 hónapig tudtam kizárólag szoptatni, onnantól kellett a tápszer kiegészítés. Gondoltam akkor elkezdem a kóstoltatást is. Jól vette a fiam, minden simán ment, ette szépen, bírta a gyomra.

Kb 5-5,5 hónapos volt, mire étkezést tudtam kiváltani. De mindenevő volt. Bolti, házi, mindent evett.

Most 3 éves, nem allergiás, és nagyon jó evő még mindig.

2016. máj. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
tápszeres babánál 4 anyatejesnél 6 hónaposan lehet kezdeni.
2016. máj. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Hogy törne le a keze a lepontozó idiótának! Mégis mi a baja a válaszokkal?


Nekem 4 hónapos múlt a babám, már volt nálunk a védőnő, hozott hozzátáplálási táblázatot, adott tanácsokat. Azt mondta, hogy a csak tápszeres babának 4 hónap fölött jobb, ha kap "rendes" ételt is, nem a mű tápszert eszi csak. Én még nem próbáltam kóstoltatni, de következő hetekben szerintem én is elkezdem.

2016. máj. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Leghamarabb 4 hónapos kortól kezdhetitek a hozzátáplálást, a meghatározó az, hogy elfogadja-e az ételt. Ha pl. kiköpi, visszatolja a nyelvével, akkor a baba még nem érett meg rá, egy-két hét után érdemes csak újra próbálkozni. A legklasszikusabb kezdőétel a reszelt alma leve, abból néhány kanál kezdetnek, néhány napig ezt kapja növekvő adagban, majd jöhet a reszelék is. Ha kicsit fintorog a baba, de lenyeli, az nem gond, csak az új íz (egyáltalán, hogy valaminek íze van) az szokatlan a számára. Lényeg, hogy le tudja nyelni.
2016. máj. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

Én is 4 hónapig tudtam csak kizárólagosan szoptatni. Az 4,5. hónapban szintén úgy voltam vele hogy akkor elkezdem a kóstoltatást.

A lányom azóta is mindenevő, és imád kanalazni!

2016. máj. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
A védőnő azt mondta, hogy nyugodtan kezdjük el 4 hónaposan, de elsietni sem kell, mert a tápszer jó dolog, nyugodtan eltolható 6 hónapos korra is. Még csak 3 hónapos, majd látom, hogy érik, hogy változik, és aszerint kezdjük el a hozzátáplálást.
2016. máj. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!