Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit egyen a baba 1 éves kor után?

Borababa kérdése:

Mit egyen a baba 1 éves kor után?

Figyelt kérdés
Bő 2 hét múlva elérjük az 1 évet! Kíváncsi vagyok, ki hogyan állt át a reggelire, mi volt az ebéd, vacsora!? Eddig a kislányom reggel és este tápszert evett, napközben délelőtt tejpépet, gyümölcsös könnyebb ételt, ebédre húsos bébiételt, húslevesből a "lényeget"! Napközben néha kukoricapelyhet rágcsál, kéthetente néha egy tejszelet, de nem rendszeres, és a nasi nem befolyásolja a normál étkezést! Naponta négyszer eszik, ebből mint írtam, 2 tápszer! Kóstolt már tojás sárgáját, és igazából mindenből kér, amit mi eszünk, korának megfelelően adunk is neki, amiből lehet! Szeretnék szép lassan átállni a reggeli tápszerről a rendes reggelikre! Ti hogyan csináltátok? Mit adtatok? Mikor hagytátok el végleg a tápszert? Főleg olyan anyukák válaszait várnám, akiknek csak tápszeres babájuk volt, mert sajnos az én kislányom 8 hetes korától csak azt kapott!Köszönöm mindenkinek!

2016. jún. 26. 08:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi egyéves kor előtt kiváltottuk a reggeli tápszert.

Mindent adtunk neki amit mi is ettünk, nem főzök fűszeresen így nem volt gond.

Főzelékek helyett néha kap tésztát, salátákat, burgonyát szinte mindent.


Reggelire vajas krémek, kifli, kenyér sok zöldséggel és sajttal. Mi már adunk neki tojást így néha rántotta de nem szereti.

Heti 2x van péksüti, most a kedvence a briós, és a fonott kalács. Inni tea, tejitalok,és tej. Kakaót mi nem adunk, nagyon fáj a hasa tőle.

Felvágottakat nem nagyon szereti, egyedül a virsli amit kedvel.


Nasi szinte minden nap van, gyümisalik, joghurt vagy házi sütik (sósak). De azt vettük észre ő inkább a sós dolgokat kedveli. Sok rokonunk csodálkozik, ha választhat vendégségben milyen sütit kér az pogácsa, sós rúd vagy sajtos tallér lesz.

2016. jún. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem 1 evesem van, igaz o bem tapszeres hanem szopizik, de en par hete azt adok neki amit en is eszek. Reggelire tojas ( mar mehet a feherje is ) , felvagott, vaj, kenyer, kifli , sokszor 7 gabonas pep gyumolccsel vagy joghurttal.

Mar ehet amt ti esztek, de a tapszert nem kell elvenni, sokkal egeszsegesebb neki mint a cukros tea vagy kakao.

Adj tapszert pl. 7 kor mikor kel, es egy ora mulva legyen rendes reggeli.

2016. jún. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Igaz már 2 múlt a lányom de leírom.Ő olyan másfél évesen nem itta már meg a tápszert/tejitalt.Azóta bolti tejet kap és növényi tejeket fura mód gond nélkül megissza.Reggelizni még most se nagyon szokott hiába kínálom de kb ugyanazt eszi amit mi 1 éves kora óta ha bevezettem és nem volt probléma.A kedvenc reggelije a rántotta paradicsommal ebből eszik a legtöbbet vagy joghurt gyümölccsel gabonával.Tápszert szerintem se hagyd el főleg ebben a melegben minél több folyadék a lényeg.

Kínálgasd de erőltess semmit úgyis fog válogatni majd :)

2016. jún. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!