Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Most akkor lehet adni teljes...

Most akkor lehet adni teljes kiőrlésű gabonát 7 hónaposnak, vagy nem?

Figyelt kérdés
Ugyanis olyan 3 gabonás pépünk van, ami teljes kiőrlésűeket tartalmaz. Adhatom neki????
2016. aug. 29. 14:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért ne adhatnád?
2016. aug. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Úgy tudom csak 1 éves kortól.
2016. aug. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
A korpa (gabonahéj) nem jó a gyxreknek, mert széklet gondokat okozhat.
2016. aug. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért amit a 2 és 3 válaszoló írt. 2x adtam belőle neki, mire hallottam, hogy nem lehet. De akkor miért írják rá, hogy 6 hónapos kortól????
2016. aug. 29. 15:17
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez is egy olyan, hogy napról-napra változik, meg attól függ ki milyen szempontból kutatja hogy lehet-e. Azt hiszem az a baj vele, hogy abba a részbe amit még beledarálnak (a nem teljeshez képest), abba lerakódhatnak a vegyszerek meg káros anyagok. Ezért kellene biót venni az ilyenekből, de a bolti gabonapépek alapból biók. Mivel először úgyis 1-2 kanálnyit adsz, látni fogod ha baja lenne tőle. Meg szerintem amúgy se kell minden nap gabonapépet adni.
2016. aug. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi :) Ez elvileg bio :)
2016. aug. 29. 16:49
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet persze. Annyi a gond a tk gabonákkal, hogy ők még nem annyira tudják megemészteni és a felnőttek is lassabban emésztik, de ezek a pépek nekik készülnek és úgy vannak előkészítve, hogy meg tudják emészteni. Sosem volt székrekedése egyik gyerekemnek sem tőle, szerettem, egyszerű volt használni.
2016. aug. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha 6 hónapos kor van rajta, akkor persze, nyilván nem kérdeznéd ha fájna tőle a hasa.

Egyébként én úgy tudon érzékeny pocakú babáknál lehet gond a magas rosttartalom miatt, ugyanis nehezebben emészthető.

2016. aug. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, én is úgy tudom, hogy kicsit több folyadékot kell utána inni. A teljes kiőrlésűnek pont az a lényege, hogy lassabban emésztődik és nem leszünk olyan hamar éhesek.
2016. aug. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnyugodtam :)

Nincs tőle amúgy baja, kicsit sűrűbb lett a széklete, de ennyi. Egyébként is csak keveset adok neki, azt se fogja minden nap kapni. :)

És amúgy is 6 hónap van ráírva :)


Köszi mindenkinek :)

2016. aug. 30. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!