Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 6 hónaposnál hozzátáplálás 3....

6 hónaposnál hozzátáplálás 3. napján már kiváltottunk egy étkezést. Ez mehet így, vagy gond lesz?

Figyelt kérdés

Két napig csak kóstoltattunk, egy-egy kanállal. Harmadik nap kapott bébiételt az addig ismert gyümölcsök keverékével. Megevett egyik tápszeres etetés helyett fél üveggel. Tátogott a kanál felé, nyújtotta a karját, nevetett, ha kapott, így adtunk neki, amennyit kért. Utána csak 4 óra múlva kért ismét enni, tápszert adtunk (4 óránként eszik). Nem fáj a hasa, jól alszik.


Ez megy egy pár napja, váltjuk a bébiételeket, de a védőnő azt mondta, 8 hónapos korában kell kiváltani egy étkezést. Elrontjuk a gyomrát? Az a szerencsétlen helyzet van most, hogy a védőnő, orvos szabin (nem egy kerületben vannak), mire megjönnek, mi utazunk el két hétre, ezért itt kérdezek.


2016. aug. 29. 21:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Hogy tudtál két nap kóstoltatás után harmadik nap már kevert bébiételt adni? Ez hogy jött ki?
2016. aug. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Egyik nap almát kapott, másnap barackot reggel és délután egy kis banánt. Utóbbi csak egy nyalat volt, mert nagyon nézte, előbbiek egy-egy olyan műanyag babakanálnyi. Tudsz a kérdésben segíteni?
2016. aug. 29. 21:21
 3/15 anonim ***** válasza:
45%

Én azt nem értem hogy beszélsz gyümölcsökről? 2 nap alatt egyből többfélét is adtàl???

Ez a gàz, nem az, ha viszonylag hamar kivàltasz egy étkezést.

3 nap alatt semmi nem derül ki. Fiamnàl pl 5 nap utàn volt "baj". Nem is értelek. Kìvànom,hogy ne legyen semmi baja, de ez nem jó ìgy.

Kaki volt? Szìne àllaga rendeben?


Az hogy 7 hónapos koràra vagy 6,5 hónapos korig kivàltasz egy étkezést az jó. Úgyis a gyerek diktàl. Ha jó étvàgyú és igényli akkor hajrà.

2016. aug. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

nem olvastál utána? nagyon nem lenne így szabad. a kóstoltatás az, hogy első nap adsz almából 1-2 kiskanál kóstolót. másnap 4 kisnakál almát. 3. nap már 6-8 kiskanál almát. 4. nap mehet nagyobb adag.

utána ugyan ez barackkal, majd 4 nap múlva mondjuk sütőtök...


tehát képtelenség a 3. napig addig eljutni, hogy "az eddig kapott ételekből..." hiszen akkor még csak az első íznél tart.

te nekiálltál kiváltani egy étkezést kóstoltatás nélkül, ezzel az a baj, hogy ha allergiás mondjuk valamire, akkor nem fogod tudni, hogy mire és kezdheted majd teljesen előlről

2016. aug. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A védőnő azt mondta, nyugodtan lehet így, az orvos is. De nagyon köszönöm, hogy ezt megírtad! Leírod, hogy hogy csináltad? Hány napig adtál egyfajtát? Persze, a széklete, alvása, hangulata ugyanolyan.
2016. aug. 29. 21:24
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor váltunk! Egyébként utánaolvastunk, de mindenhol írnak össze-vissza mindent, gondolom, ezt ti is már tapasztaltátok a neten.
2016. aug. 29. 21:25
 7/15 anonim ***** válasza:
28%

Na ezt akkor most ìgy ahogy van azonnal fejezd be. Olvastàl te bàrmit a hozzàtàplàlàsról???


Egyszerre 1 félét kapjon az a szerencsétlen gyerek, első nap levet, ha ìzlik akkor màsnap mehet egy kis pép vagy lé megint, aztàn pép 2 napig, az adagot növelheted közben. Mindezt 5-7 napig( attól függően mennyire sietteted a dolgot).

Aztàn 2 nap szünet ès ugyanez a rendszer màssal.


Ha a 2 nap szünet alatt sincs baja,akkor azt később majd adhatod neki keverve màssal,amitől ugyanìgy nincs baja.

2016. aug. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen persze ìrnak sokfélét,de olat SEHOL, hogy egy nap többféle gyümölcsöt adj a gyereknek kostóltatàs alatt. Ràadàsul a barack meg a banàn allergén is. Akàr keresztallergia is lehet belőle. Mivel nekem allergiàsok a gyerekek(tej), tudom milyen szar, ìgy sokkal jobban odafigyeltem ez tény. De ez amit csinàltàl a mezei nem allergiàtól paràzó anyukàknak is sok.
2016. aug. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A banán nem 8 hónaptól adható ?
2016. aug. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

8 hónapos korig se kell várni az első étkezés kiváltásával de ez a másik véglet. Több napig ugyanazt célszerű kóstoltatni. Én pl ahogy fokozatosan adtam egyre több krumplit, volt az a mennyiség (pedig nem volt sok az se) amikor már nehezen kakilt a fiam. Még szerencse, hogy 4. nap alkalmával nem adtam teljes adagot, lett volna szenvedés.

Ja mikor adtam paradicsomot és éjszaka 2x kelt fel a fiam f**ni, meg volt délelőtt is meg estefele is még kóstoltatás napján, illetve pár kiütés másnapra, nem örültem volna, ha hirtelen 3 felé ételből kell totóznom, hogy melyik is lehetett a hibás.


Már mindegy. De ezek miatt tartsd meg a fokozatosságot. Elég ideje lesz még enni felnőtt kaját!

2016. aug. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!