Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Sinlac-ot lehet használni...

Sinlac-ot lehet használni tápszer sűrítésére? Úgy értem kijön a cumisüveg lyukán?

Figyelt kérdés
Mennyire lesz darabos? Teljesen por állagú? (Mielőtt kérdezitek: Azért nem pép formájában adnám, mert kifejezetten a tápszert szeretném sűríteni vele, ugyanis a babám csak úgy eszi meg a tápszert, különben fulladozik benne, félre nyel és bukik is, mert híg neki. De amúgy is csak sűrített formában hajlandó megenni a tápszert, hígan a fent említett rossz élmények miatt pár korty után elutasítja.) Jelenleg Nutritont használok, de a sinlac sokkal olcsóbb lenne, csak nem tudom mennyire grízes állagú, átjön e a cumisuvegen.
2016. aug. 31. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, por állagú. De nem olyan "finom por", hanem nagyobb szemű.

Nem lesz darabos, mert el kell szépen keverni, minél több port adsz hozzá, annál sűrűbb lesz - úgy működik, mint a tejbedara készítés.

Én mondjuk csak sűrítésre használtam főzeléknél, meg gyümölcs péphez tettem, ilyesmi.

De szerintem ha elég hígra csinálod, az X-es cumin átjön. (Nekünk MAM cumi volt és X alakban ki volt vágva, nem lyuk volt rajta)

2016. aug. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem is MAM cumisüvegeim vannak, a 2-es cumit használom jelenleg, azon átjön a Nutriton es átjött anno az AR tápszer is. A sinlac nem fog átjönni rajta?
2016. aug. 31. 11:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Az attól függ mennyit raksz bele. Lehet egyébként, nekem a gyerekorvos azt mondta ezzel sűrítsem, mert bukott. Igaz nem próbáltam mert nutritont kapott gasztroenterológus javaslatára.
2016. szept. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem jó ötlet.

Egyrészt így túletetheted. Míg a Nutriton minimális kcalt tartalmaz akkora mennyiségben, mint ami kell, a Sinlac a tápszerrel egyenértékű és nem sűrít úgy, evőkanállal kellene lapátolnod.

Ebből kiindulva nem is tudom, hogy lenne olcsóbb. Oké hogy nagyobb mennyiség, de kevesebb ideig tart.


Hogy átjön-e a cumin... Nekünk Nutritonnal se jött át. X-es MAM cumit ill. TT variábilist használtunk.


Egyébként biztos tudod, de a Sinlac nem íztelen, mint a Nutriton. Én ezért se ajánlanám.

2016. szept. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az nem baj ha több tápanyagot kap mert amúgy is feleannyit eszik sajnos mint kéne neki. Szóval még jó is. 5x eszik egy nap, ugy gondoltam egy étkezésnyi sinlacot osztanék el és tenném hozzá a tápszeres etetésekhez.
2016. szept. 2. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!