Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Pár kérdés a hozzátáplálásról?

Pár kérdés a hozzátáplálásról?

Figyelt kérdés

6 hós a babám. Eddig ettünk almát, őszibarackot.

Őszbarackot most nem is találtam a boltban. Mondta a védőnéni, hogy ehet az almához hozzákeverve szilvát, banánt is. (1 hónapja eszik gyümit). Na de a kérdés, hogy az nem baj, hogy akkor az őszbarackot most elhagyjuk? Mert ugye már ismeri. Meg az jutott eszembe, hogy ugye mi se eszünk minden nap ugyan azt. És ha csak egy hónap utan eszünk megint barackot nincs bajunk tőle. De nem tudom, hogy piciknél is így van e.

Bocsi ha hülyeséget kérdeztem. :/


A másik az, hogy most kezdtük el a krumpli-répa páros. De ugye csak 2-3 kanállal eszik még. De ha megfőzöm az 1 krumplit és répát. Persze kisebbeket. Akkor azt eltehetem másnapig? Vagy inkább ne?



2016. szept. 2. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha legközelebb jövő nyáron eszik barackot, akkor sem lesz tőle baja, ha idén nem volt. :)

Úgy tedd el, hogy szedj ki belőle tiszta kanállal egy kicsit külön, ls azzal etesd! Így a maradékot 1-2 napig átrolhatod, vagy le is fagyaszthatod. Amibe a babanyálas kanállal nyúlkáltál, azt inkább ne tedd már el. :)

2016. szept. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Pont itt tartunk mint ti :) én üveges barackot vettem emiatt, sajnos csak a kecskemétiben találtam őszit, amiben van cukor, de most ennyitől nem lesz baja. Én azt csináltam egyébként, hogy jégkocka tartóban lefagyasztottam a püréket és minden nap annyit olvasztok ki amennyit kell. Így semmi nem vész kárba. Ha elfogyott, jön a következő féle vagy ha sok marad a fagyiban keverem majd őket. Lehet szilikon muffin formában is fagyasztani akár ha majd megeszik annyit. Én az almát párolva adtam mert pocakfájásra szorulásra hajlamos, de répát, sütőtököt bio üvegeset vettem, olyat amiben semmi más nincs mint az adott zöldség, mert úgysem eszik még mennyiséget és hetekre elég... Majd ha eszik rendesen csinálok frisset. Én úgy fogom csinálni, hogy amit lehet végigkóstoltatok, aztán azokból adok keveréket amiket már evett. Ugy ahogy mondod nem kell mindenből mindig adni, csak azért próbáljuk ki, hogy nem allergiás e, hogy a későbbiekben az is választható legyen étkezésre.
2016. szept. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nyugodtan keverheted az ismert ízeket, akár főtt krumpli-párolt alma variációban is.


Nem gond, ha a bevezetett ételt nem kap egy ideig, lényeg, hogy tudod, az adott ételtől nincs baja.


Másnapig eltehetőek az ételek, ahogy írták, akkor, ha abból közvetlenül nem evett.

2016. szept. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!