Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kinek melyik táblázat vált be?

Kinek melyik táblázat vált be?

Figyelt kérdés
Tápszeres babánál fogom lassan kezdeni a hozzátáplálást, sok infót találni neten. Kinek milyen táblázat/sorrend/mennyiség vált be?
2016. dec. 5. 11:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Látom, régebben kiírtad ezt a kérdést... Hát, nekem anyatejes a babám, szóval egy kicsit különböző a szitu.

A neten sok táblázat van, alapvetően hasonlóak. Ha a védőnő nem adott tanácsokat, akkor csak válassz ki egyet! Alapjaiban nem különböznek.


Amit nekem mondott a védőnő: egyes táblázatokban az elején van a kukoricadara, esetleg zab, rizs. Ezeket csak akkor kell adni az elején, ha bukik a gyerek, amúgy érdemes várni vele a 7. hónapig. Legalábbis nekem ezt mondta.


Ami még tapasztalat (bár mi is még eléggé az elején vagyunk), hogy fogja mutatni, milyen ízeket szeret. Az enyém imádja a gyümölcsöt. De barátnőmé csak a semleges ízeket szerette (vízben főtt gríz... Rettenetes :D), mást nem akart elfogadni. Ezért én szinte mindenhez adok a babámnak gyümölcsöt, összekeverem vele. Így megeszi,már amennyire van hozzá kedve... :/ Szóval úgy kell eleinte összerakni a menüt, hogy az általa preferált legyen benne.


Ha szereti a tápszer ízét, akkor a krumplipürét esetleg tápszerrel lazítsd, így lesz egy kis ismerős íz is neki.


7.hónaptól adj neki vizet a falatok közt. Szeretnek inni :) ezt többektől hallottam, az enyém is szeret.


Szóval szerintem bármelyik táblázat jó. Az eligazít, hogy mikor mit adj, nem írnám le.



Mennyiség: amennyit szeretne enni. Állítólag egy adag a kis babaételes uvegnek felel meg, azaz 125-165-180 gramm. Elég sokféle van. De vannak anyukák, főleg a tápszeresektől tudom, hogy 200-250 grammot adnak, azaz annyit, amennyi tápszert megeszik a gYerkőc egy étkezésre. Ezzel ki is valtod az egyik tápszeres étkezést.

Eleinte én is mértem, de rájöttem, hogy nem igazán kell. Jelzi, hogy mikor elég.


Remélem, segítettem.

2016. dec. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!