Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan kezdjem el a hozzátáplá...

Hogyan kezdjem el a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
4 hós a lányom (első baba). Hogy kezdjem el? (Mit adjak neki? Mikor adjak neki és mennyit? )
2016. dec. 21. 17:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Első lépésként várj még két hónapot
2016. dec. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
33%

Ha anyatejes, akkor majd két hónap múlva először natúr gyümölcslevet adj neki kiskanálból, szoptatás előtt. Néhány kiskanál elég is az első etetések alkalmával, ez inkább azért kell, hogy szokja a kanalat és az új étel ízét. Egy hétig ez menjen, napi egy etetésnél (valamikor délelőtt). Aztán a köv.-ő héten már mehet szintén csak egy délelőtti etetésnél a zöldség/gyümölcspép, először tisztán (egyszerre mindig csak egy ételt vezetünk be), és lehetőleg ne sárgarépával kezdj, mert az nagyon fog (székrekedése lesz tőle). Új alapanyagot a fentiek szerint vezetünk be mindig. Egyszerre csak egy étkezést kezdj el kiváltani, a szoptatás előtt kínálva, utána ha kéri, még szoptatva.


Ha tápszeres a baba, akkor már most elkezdheted a fentiek alapján a hozzátáplálást.

2016. dec. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Első. Arra nem gondolsz hogy tápszeres a baba. Ha szopizna biztos nem kezdeném el a hozzátáplálást. Amúgy elnézést de oda kellett volna írnom hogy tápszert eszik. Ja és nem azért nem szopik mert én nem akarom.

A másik hogy régen szerintem titeket sőt senkit nem tömtek ezekkel a sz...r tápszerekkel. Amint lehetett már a húslevest ettétek a főzelékekkel együtt.

2016. dec. 21. 17:35
 4/15 A kérdező kommentje:
És még is felnőttetek és semmi bajotok nem lett tőle.
2016. dec. 21. 17:35
 5/15 A kérdező kommentje:
Második. Köszönöm a válaszodat.
2016. dec. 21. 17:36
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
Tápszeresnél is 6 hónap az ajánlás, nem kell elsietni.
2016. dec. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Ok.

Mindenki csinálja úgy ahogyan szeretné. Én csak kértem egy kis segitséget hogy hogy kezdjek hozzá.

2016. dec. 21. 17:48
 8/15 anonim ***** válasza:
65%

Mindegy, hogy anyatejes vagy tápszeres. És az sajnos nem igaz, hogy nem lett semmi bajunk :-(

Mi a gond a tápszerrel? Ezek a mai tápszerek már nem olyanok mint a mi gyerekkorunkban szerencsére. Az én lányom is tápszeres volt és 6 hónaposan kezdtünk.


Mi püréztünk a kezdetektől. Mindent 2 napig adtam, aztán levertem új ízzel. Ha valami "veszélyeset" kapott, akkor 3 napig adtam. Nagyjából ez volt a sorrend: srépa, alma, barack, krumpli, sütőtök.

Kérj a védőnőtől táblázatot vagy keress a neten.

Hús és tejtermékek 8 hónaptól mehet.

Ha valamilyen allergia van a családban, azzal vigyázni kell.


Érdemes a BLW-nek is utána nézni, nekem az is szimpatikus, sajnálom hogy nem korábban találkoztam vele.

2016. dec. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
20%
A tápszer valóban nem való gyereknek. Az összes ezen táplált baba dagadt, akit ismerek. Allergén is, illetve nem szívódnak fel a hasznos tápanyagok fele annyira sem, mint az anyatejből. Csak akkor adnám a gyereknek, ha nincs más mód etetni.
2016. dec. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%
6 hosan kell elkezdeni. Varj meg. Me cseszd el az emesztorendszeret.
2016. dec. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!