Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 7 honapos babanak hanyszor...

7 honapos babanak hanyszor adtok enni, szopizason kivul?

Figyelt kérdés
En adok delelott gyumolcsot, 3 ora korul fozeleket..ezeken kivul szopizik, de ugy tunik, mintha keso delutan, 6-7 ora fele elcsuszna valami kemenyebb, mert olyankor eleg gyakran keri a szopit...talan nem lakik jol? Szerintetek sok lenne, ha keso delutan is adnek valamit neki?
2017. jan. 1. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Nyugodtan adhatsz keso delutan is.

Lehet azert keri gyakrabban a cicit, mert mar kevesebb a tejed es nem eleg neki.

2017. jan. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
en is erre gondoltam...vagy delutan kinozzuk meg a tobb szopizassal, es estere adjak tapszert? Melyik lenne jobb megoldas: keso delutan tejpep vagy este alvas elott tapszer?
2017. jan. 1. 22:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Tápszert nem adnék, ha van anyatej. Az, hogy gyakrabban igényli a szopit, az nem jelenti azt, hogy akkor váltani kell tápszerre.

Lehet ezer más oka a gyakoribb szopiknak-testközelség igény, nyugalom, a fáradtság miatt pl.

Csak szoptatott babák is általában sűrűbben igénylik a szoptatást estefelé. Igen, ilyenkor kevesebb anyatej termelődik térfogatra, viszont ez általában laktatóbb, zsírban gazdagabb. Eszemben nem jutna elvenni a babámtól pont ezt, és tápszerrel, tejpéppel helyettesíteni.

Tejpép...szerintem ez az, amire egy babának egyáltalán nincs szüksége. Tejfehérjét tartalmaz, és általában valamilyen szénhidrátot (cukor), az első az allergizálhat az arra hajlamosaknál korán adva, a második pedig felesleges kalória. Ha hizlalni szeretnéd a babád, mert az átlagostól jóval soványabb, és nincs allergiás hajlam a családban, esetlegesen el tudom képzelni, de akkor is inkább reggel-délelőtt, mert az üres szénhidrát az pörget.


Ha mindenképp valamivel ki akarnád egészíteni az anyatejet délután, én a főzelékre szavazok.

2017. jan. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen. Kerlek, irjal par otletet te mit adnal este fele, mert harom korul kap fozeleket. Estefele is azt adhatok?
2017. jan. 2. 15:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Este adnék inkább főzeléket. Délután háromkor meg akár mást, ha nagyon akarod variálni, bár erre hét hónaposnál még ninxs akkora igény, ahogy tapasztaltam. Délután három körül meg gabonapépet, foszfovit kekszet-ha már a glutén be van vezetve, esetleg gyümölcsöt vagy húsfélét. Ez utóbbinál megoszlanak a vélemények, hogy lehet e hét hósnál, de inkább azt adnék a benne lévő, jól felszívódó vas és fehérje miatt.
2017. jan. 4. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
koszonom szepen
2017. jan. 4. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!