Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyi idős babának/gyereknek...

Mennyi idős babának/gyereknek kezdtétek sózni az ételét?

Figyelt kérdés

17 hónapos a lányom.

Idáig nem sóztam nem cukroztam az ételét...ai sót kapott az a sajtban volt.

Most már virslit is adok neki ami sós...bár nem szívesen.

Mostanában gyümölcsön és vajaskenyéren kívül nem akar mást enni...még a virsli ízlik neki meg esetleg a rántotta (só nélkül).

Ma odaadtam neki a vacsoráját, de megnyalta és nem tetszett neki.

Adtam a mi kajánkból és abbók megevett fél tányérral.

Ez azt jelenti hogy már igényli az ízeset? Vagy csupán csináljak összetettebb kaját neki?

3 napja evett tököt pulykamellel (mind megette) ma tököt disznóval adtam és csak megnyalta.

Tegnap csak kenyeret evett meg almát.

Nem szeretném sózni az ételét még, de ha úgy jobban enne...

nem lehet kiszámítani mennyit fog enni, úgy érzem ha sóznám biztosan enne belőlle.

Vagy ako sózza annak sem eszi mindig meg?

Ja, szopizik még...



2017. jan. 1. 22:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
58%
8 hónapos korától kezdtem minimálisan sózni az ételét, 1,5 éves koráig főztem neki külön. Ez után már ugyan azt eszi amit mi.
2017. jan. 2. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kb. 1 éves korától kezdtem pici sót tenni az ételébe, szerintem akármilyen ízletesen fűszerezett egy fogás, semmit nem ér, ha nincs benne só, én legalábbis utálom, ha valami sótlan.


Már 3,5 éves, régen azt eszi amit mi, én nem viszem túlzásba a sóhasználatot, de szerintem valamennyi akkor is kell az ételekbe.


Sós rágcsákat, kekszet, chipset viszont nem eszik.

2017. jan. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
74%

Az, hogy valaki mennyire sósan szeret enni, megszokás kérdése. Pont emiatt nem érdemes sózni.


Én például a túrós-tejfölös tésztát iszonyú sósan szeretem, a férjem meg fintorog, hogy ezt hogy lehet megenni. Más ételekben pedig én nem teszek sót, ő meg hiányolja. Ki mit szokott meg.


Zöldfűszereket használj, azokat nem igazán lehet túladagolni. Olaszos ételekhez bazsalikom, kakukkfű, oregano.

Krumpli sütőben sütve nagyon finom, ha őrölt köményt, rozmaringot és kakukkfüvet szórsz rá bőkezűen.


A bazsalikomnak van étvágygerjesztő hatása, azt akár frissen, megmosva is eheti, nem lehet túladagolni. A lányom simán lelegelt egy bokrot és magában megette 2 évesen. De étkezésnek kevés, mert tápértéke önmagában nincs.


Fehérjét pedig minden nap kell kapniuk 3 éves korig. A növekedéshez szükséges, ami ilyenkor még nagyon gyors ütemű. Testsúlykg-onként 2 g fehérje. De a tejtermékekben is van (pl cottage cheese nagyon jó erre, bár az önmagában sós, hasonlóan a sajtokhoz), tojásban, stb. Ha megeszi a húst, én nem vonnám meg tőle. De inkább szárnyashúst érdemes, mert írtad, hogy a disznót annyira nem szereti.

2017. jan. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszinöm a sok hasznos tanácsot :)

ma a disznós tököt betettem 2 lasange tészta közé sajtot reszeltem rá és megsütöttem....így megette.


Az angol nem az erősségem, de nagyjából értem, szal ha belinkeled megköszönöm.

2017. jan. 2. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!