Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kezdjem a hozzátáplálást?...

Kezdjem a hozzátáplálást? Vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kislányom mindjárt négy hónapos. Nem is hittem, hogy van igazán hasfájós gyerek, na ő az. Kapott rá gyógyszertári, orvos által felírt gyógyszert, próbáltuk az angol vizet is. A gond az, hogy ha ezeket kapja, akkor nem tud kakilni és a sok puki csavarja a hasát. Ha nem adom neki, akkor meg minden etetés után hatalmas pukik kíséretében bekakil.


Mivel keveset hízott egy hónap alatt, ezért kapott tápszert is, de azt meg nem hajlandó megenni, pedig ha abból akár csak 30 mili belekerül este, akkor sokkal jobb az éjszaka is, de ő csak szopni hajlandó.


Most éjszaka is álmában szenvedett, néha jött egy egy puki, meg hallom ahogy dolgoznak a kis belei és nem tudok rajta segíteni.


Ezért gondoltam, hogy elkezdem a hozzátáplálást, hátha az javít valamennyit a helyzeten.

Járt már így valaki?


2017. febr. 9. 06:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%
Talán inkább a diétádra ügyelj jobban.
2017. febr. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Mit eszek, hogy így egyből az étkezésem az ok?
2017. febr. 9. 07:16
 3/20 anonim ***** válasza:
70%

Tőlem kérdezed hogy TE mit eszel?

De az első a nulldiéta durva hasfájástnál + laktáz enzim.

2017. febr. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem, mert fogalmad sincs mit eszek, de azonnal rávágtad. Nem kérdeztél, mert ha azt teszed, akkor elmondtam volna, hogy nem eszek már szinte semmit, pont azért, hogy ne miattam fájjon a hasa. Elmondtam volna azt is, hogy mivel van laktóz érzékeny a családban, ezért tudom milyen az a diéta, amit ebben az esetben be kell tartani, de te egyből, kérdés és információ nélkül már támadtál.


Esetleg más, aki járt már így? Akinek tanácsa is van, nem csak bántja a kérdezőt?

2017. febr. 9. 07:28
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Elvinném gasztróra. Lehet hogy jobb lesz ht után, de szerintem célszerűbb megkeresni az okokat és azokat megszüntetni.
2017. febr. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Bennem is megfogalmazódott már ez, de idáig hiába szóltam az orvosnak, hogy van valami. Az első hetekben semmi baj nem volt (pár héttel korábban jött, nem tudom számít e ez), szóltam, hogy folyton zöld a kakija, csak akkor szép sárga, ha pici tápszert eszik vagy az angol vizet adom. De akkor tényleg nincs más, mint a gasztro.
2017. febr. 9. 07:42
 7/20 anonim ***** válasza:
57%

Ha a tápszertől jól van, a tejedtől szarul... akkor biztos nem a táplálkozásoddal van baj, á, dehogy. :)

Nem csak a tej lehet gond.


De hogy is gondoltad ezt a hozzátáplálást? 500 ml tejalapú még akkor is kell majd, ha minden étkezést kiváltottatok = azaz ht mellett is kell anyatej vagy tápszer, nektek meg az a bajotok.

-> azaz a ht még akkor se lenne megoldás, ha nem lenne teljesen ellenjavallt korán megkezdeni egy hasfájós babánál még inkább...

2017. febr. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
25%

A fiam hasfájós volt, és az anyatej kevés volt neki, a viszont tápszert sehogy nem fogadta el, ezért elkezdtem hozzátáplálni nagyon lassan, nevezzük inkább kóstoltatásnak, de hogy addig se éhezzen, én Sinemilt kevertem ki neki, az sűrűbb, táplálóbb és belekanalaztam.

Nem kávéztam, nem ettem tejterméket, mégis hasfájós volt, ráadásul alig evett, mert csak a ciciből volt hajlandó enni, de lefejve a friss tejet cumiból szintén nem ette és mást sem fogadott el. Nem volt más megoldás.

2017. febr. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
94%

Ha a tápszertől jobban van akkor azt erőltetném nem a cicit amitől rosszul lesz. Biztos eszel iszol olyat ami őt ingerli.


Ha refluxos akkor a tápszer segít majd. Mi is így jártunk sajnos


A hozzátáplálással sem fog hízni, az enyém fogyott is.

2017. febr. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Ha egyszer nem eszik mást, csak anyatejet és attól alig hízik valamit, akkor az csakis az én étrendem miatt lehet a te értelmed szerint. Döbbenet.
2017. febr. 9. 08:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!