Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kezdjem a hozzátáplálást?...

Kezdjem a hozzátáplálást? Vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kislányom mindjárt négy hónapos. Nem is hittem, hogy van igazán hasfájós gyerek, na ő az. Kapott rá gyógyszertári, orvos által felírt gyógyszert, próbáltuk az angol vizet is. A gond az, hogy ha ezeket kapja, akkor nem tud kakilni és a sok puki csavarja a hasát. Ha nem adom neki, akkor meg minden etetés után hatalmas pukik kíséretében bekakil.


Mivel keveset hízott egy hónap alatt, ezért kapott tápszert is, de azt meg nem hajlandó megenni, pedig ha abból akár csak 30 mili belekerül este, akkor sokkal jobb az éjszaka is, de ő csak szopni hajlandó.


Most éjszaka is álmában szenvedett, néha jött egy egy puki, meg hallom ahogy dolgoznak a kis belei és nem tudok rajta segíteni.


Ezért gondoltam, hogy elkezdem a hozzátáplálást, hátha az javít valamennyit a helyzeten.

Járt már így valaki?


2017. febr. 9. 06:36
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

#8: mennyi idős most? Volt kivizsgáláson?


#9: nem refluxos. A tápszert pedig nem lehet erőltetni, mert akkor üvölt.

2017. febr. 9. 08:32
 12/20 anonim ***** válasza:
70%

Egyetlen egy tápszer kapható a földön.

Egyetlen egy cumisüveg.

Ha nem megy ezzel az egyfélével, valóban minden lehetőséget kipróbáltál.


*Irónia*

2017. febr. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Második tápszernél tartunk, nemsokára indulok a receptért a harmadikat kiváltani, 3 cumisüvege van 5 féle cumival. Más kérdés? Vagy a szemétkedésen kívül más nem megy?
2017. febr. 9. 08:55
 14/20 anonim ***** válasza:
92%

Hasfájós babánál nem kezdeném el a hozzátáplálást. Kipróbálnék többféle tápszert, többféle cumisüveget, más pózban való etetést, kapcsolnék közbe zenét vagy épp nyugalomban félhomályban lennénk. Szóval kísérletezgetnék.

Esetleg figyeld meg, mit ettél, amikor nagyon görcsöl. Lehet, hogy olyan amire nem is gondolnál. Nálunk is kèsőn kezdődött a hasfájás, 1-1,5 hónapos korában. Most 3 és fél hónapos. Nagyon sokára jöttem rá, hogy ha édes dolgot eszek, akkor szenved nagyon. Már egy kis kocka csoki is hatalmas sírást okozott. Valamint a péksütemények, legyen az sós vagy édes, de azoktól is szenvedett. Na meg persze minden tejtermék. Szóval minden amit szeretek 😄 Barátnőm pl gyümölcsöt nem ehetett, mert az ő babája azt nem bírja.

Próbálj kisérletezgetni. A csoda cseppek nekem nem váltak be. Talán az espumisan egy kicsit segített. Ne keseredj el. Mondjuk én elvinném másik orvoshoz, hátha tud újat mondani, vagy elküld valahova kivizsgálásra.

2017. febr. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
65%

Ha az anyatejet nem birja, akkor te eszel valami olyat. Hiaba sertegetsz itt mindenkit? Akkor mi a francert kerdezgetsz.

Igen adj neki krumplit meg tokot 4 honaposan , hizzon csak ...

2017. febr. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
58%
Eleg lenne gondolkozni egy kicsit, ha az anyatejtol sir, majd a krumplitol nem fog ?? Anyam borogass ...
2017. febr. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
69%

8-as vagyok, és a hozzátáplálás segített, elmúlt a hasfájás 4,5 hósan, de ezt más is tapasztalta.

Kb 10 féle cumit és 4 féle tápszert próbáltunk (speckót is), de nem itta meg. Próbáltuk kanállal, itató pohárral is, de nem kellett úgy se. Mégis mit kellett volba tennem? Megtömni, mint a libát?


Különben nrm értem, hogy miért lettem lepontozva, amikor hasznos tanácsot adtam. Ez az én tapasztalatom, de nem kell megfogadni. Persze ezért tényleg le kell pontozni. Csakhogy lepontozni én is tudok. 😁

2017. febr. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
A legtöbb kérdésnél ez van. Írhatsz akármit, lepontoznak. Valakinek biztos ez a szórakozása.
2017. febr. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
#17 szerintem egyedül én pontoztalak fel. A választ pedig köszönöm. A többi mafla meg úgy látszik itt éli ki magát, mert otthon nem megy neki.
2017. febr. 9. 10:27
 20/20 anonim ***** válasza:
szia, nekunk anno a colief segített,nem tudom probaltatok-e mar, az en kisfiam is csak szopizott,illetve allandoan tornaztatni kellett,hogy kijojjenek a pukik,aztan egyszercsak elmult neki,valamnikro 4-5honapos kora korul
2017. febr. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!