Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Most kezdtem a kóstoltatást,...

Most kezdtem a kóstoltatást, de mindentől öklendezik, ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

5,5 hós a babám, mivel keveset hízott, már nem elég neki a tej, elkezdtem a kóstoltatás a védőnő tanácsára. A nagyobbik lányomnál is így volt, ő kezdetektől nagyon szerette az almát, répát stb jól evett.

Most a kis hugin azt látom, hogy nem hogy a répa, de még az alma sem igazán ízlik neki, fintorog, próbálja kifújni a szájával, vagy most a répától pl öklendezik. ez most azt jelenti hogy korai? vagy ez csak ízlelgetés és egyébként tetszik neki a dolog? vagy az ízekkel lehet a baj?


2017. márc. 3. 12:13
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
persze minden teljesen homogénra van pépesítve és megfelelő a hőmérséklete.
2017. márc. 3. 12:13
 2/18 anonim ***** válasza:
60%
Ha nem eleg neki a tej, tapszert adj neki. Egy ideig meg nem fog pepes kajabol annyit enni hogy jollakjon.
2017. márc. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
azt is kap. nem a jollakas a cel
2017. márc. 3. 12:19
 4/18 A kérdező kommentje:
es persze szopi elott kapja a zoldseget/gyumit
2017. márc. 3. 12:20
 5/18 A kérdező kommentje:
egxebkent a tapszert se nagyon fogadja el csak ha csutka ehes....szoval ebbol gondolom hogy az izekkel lehet a baj...hogy minden ami nem anyatej az nem tetszik neki esetleg?
2017. márc. 3. 12:21
 6/18 anonim ***** válasza:
85%
Bár az én lányomnak még elég volt a tej fél évesen, de ő is ugyanezt csinálta a pépekkel. 8 hónaposan elkezdett fogyni, 9 hónaposan volt hajlandó 3 kanálnyinál többet elfogadni, de ez elég is volt ahhoz hogy újra hízzon, most lesz egy éves a jövő héten de még mindig csak napi 3x eszik kis adagokat, mellette sokszor szopizik. Ha a súlya miatt baj hogy nem eszik szerintem próbáljátok majd meg a gabona pépet, elvileg 6 hónapos kortól lehet a boltit, de úgy tudom a gyerekorvos is ír fel kérésre. Kislányom hónapokig csak azt ette meg
2017. márc. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
tehát magyarán ha öklendezik, az semmiképp sem "normális" az első falatoktól? és akkor hagyni kell a dolgot?
2017. márc. 3. 13:02
 8/18 A kérdező kommentje:
nyilván logikátlan hogy normális is lehet, de végül is eddig csak folyékonyat evett, akár öklendezhet is ha fura neki az állag, de talán 1-2 hét alatt megszokhatja, nem?
2017. márc. 3. 13:02
 9/18 anonim ***** válasza:
62%
Azt nem tudom, hogy mennyire normális, de nálunk a védőnő és a gyerekorvos nem mondott semmi értelmes tanácsot, csak hogy ennyi idősen már ennie kéne. Minden nap próbálkoztam nála, ha öklendezett nem erőltettem tovább. Először az anyósomnál evett meg nagyobb adagot, az alma és répa volt összekeverve :) de azt is szokták tanácsolni ilyenkor hogy várj egy hetet, és utána próbálkozz, de mivel a te babádnak nem elég a tej, nem tudom hogy ez jó ötlet lenne e
2017. márc. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%
Vagy próbálj más ízt. Nálam az almát és a répát is utálták a lányok, viszont a barackot imádták.
2017. márc. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!