Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ilyen esetben megkezdenéd a...

Ilyen esetben megkezdenéd a hozzátáplálást 4 hónaposan?

Figyelt kérdés

Délutánra kevés a tejem, éhes marad, sír a cicin. Tápszerrel pótlom, de nem igazán akarja elfogani, csak ha már nagyon éhes. Két hete nem nőtt a súlya, most tölti be a 4 hónapot. A védőnő azt javasolta, hogy a délutáni étkezésre adjak Sinlac pépet, hátha azt megeszi, de olyan korainak érzem.

Beszélek a gyerekorvossal is, csak kíváncsi lennék a véleményekre.

Kérlek ne írjátok, hogy tegyem gyakrabban mellre, mert 2 óránként cicin van, pár napja kel éjjel is enni, de a tejmennyiség nem nő.


2017. ápr. 27. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokan javasolják a 6 hónapos kori hozzátáplálást, de én is most fogom kezdeni, most 4 hónapos a fiam.

Simán lehet hogy korai lesz, de ez majd kiderül a reakciójából. Elfogadja-e a szervezete, érdekelni fogja-e eléggé a szilárdabb kaja stb..


Értem én, hogy bármilyen következménye lehet, de szerintem manapság már sokkal gyorsabban fejlődnek a gyerekek mint régebben. Lásd: már nem 12-14 hanem 9-10 évesen menstruálnak a lányok. Vagy - Rengeteg baba már fél éves korára felkapaszkodik lábra.. Hamarabb fejlődnek, így nekem a 4 hónapos kor nem korai.. Főleg ha szükséges is, mert kevés a tej és alternatíva kell.


..És most jönnek majd a kövezések.. :D

2017. ápr. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Mi külföldön élünk.

Itt eleve 4 hónapos kortól ajánlott a hozzátáplálás. Anyatejes babáknak is.

Próbáld meg, meglatod,mit szól hozzá.

2017. ápr. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ebben az esetben igen, bár én alapból a 6 hót gondolom jónak betartani. bár mi is 5 hósan kezdtük kakigondok miatt, azóta megoldódott. próbáltátok azt a banán ízű tápszert? azt sok gyerek szereti.
2017. ápr. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én adnék Sinlacot, de emellé csak jó lenne, ha a tápszeres pótlást is elfogadná, pl a banános Humana Baby fit se kell neki? Nem biztos, hogy 1 kiváltott étkezés mindent megold, hirtelen meg többet nem szerencsés.
2017. ápr. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszolat. :)
2017. ápr. 29. 07:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nem kezdeném el ugy tervezem 5,5 hónaposan kezdeném majd el.próbáljátok más tápszert.mivel későn írok gondolom voltál gyermekorvosnál mit mondott?
2017. máj. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azt mondta elkezdhet kóstolni, de most meg éppen jobban eszi a tápszert is, úgyhogy kiváltottam a Sinlacot, de még nem adtam, hátha még tudom pár hétig húzni nélküle.
2017. máj. 2. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!