Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mivel és mikor kezdjem a...

Bh 1979 kérdése:

Mivel és mikor kezdjem a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Az 5 hónapos kislányomnak a védönő azt javasolta,hogy kezdjük meg a hozzátáplálást.almalével kezdjük.de ilyenkor szopizás elött vagy után adjuk?a saját készítésű főzeléket lehet egyszerre adni vagy sem?azaz reggel almalé délután pedig főzelék?vagy csak az egyik?
2017. ápr. 19. 13:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Sajnálom, hogy a védönö nem adott több felvilágosítást.

Mo-n szokás és berögzödés az alma és gyümölcsökkel való kezdés. Külflödön meg azt mondják 7 hós korig gyümölcsöt és savas dolgokat ne.


Szóval én répával kezdtem. Elöször egy kanál, majd minden nap pár kanállal több. Persze a tej elött. 1 hét után paszternákot adtam azt is kanálról kanálra. Majd a kettöt kevertem. Majd jött a krumpli azt is egy hétig. Majd azt is kevertem már. Majd jött a sütötök....

Egy idö után annyit evett, hogy a tejet már nem kérte, így vizet kapott mellé. Mikor kiváltottunk egy étkezést(azt amelyiken mi is eleve meleget edtünk, ebéd), akkor kb 1 hónapig ment ez így mire elkezdtem a délutáni gyümölcsöt, megint csak kanálról kanálra...

2017. ápr. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mi meg azt tanultuk, hogy krumpli péppel kell kezdeni

Ha azt elfogadta,akkor lehet mást is

2017. ápr. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy elsőre valamilyen zöldség a legjobb, pl. krumpli. A gyümölcs édes is, nem csak savas. Utána nem biztos, hogy a zöldség ízét szívesen fogadja.
2017. ápr. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én almával kezdtem, de utána ahogy olvasgattam, én is azt gondoltam, hogy ha lesz második gyerekem, krumplival fogom meg zöldségekkel. Pont a savassága miatt, ha bukós a baba, biztos kellemetlen neki.
2017. ápr. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%

Egy szakember megmagyarázta, hogy miért kell almával kezdeni.

Ez is lehet csak vélemény, de én látok benne logikát:


Az alma édessége "hasonlít" a tej édességéhez, így könnyebb az elfogadás.

A zöldségeknél ez másképp van.


Én is úgy hallottam, hogy almalé majd reszelt alma. Utána akár répa, krumpli, stb.


Én biztosan így csinálom majd..

2017. ápr. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%

#5/5-nek igaza van.

Anyatejes babámnál mi is 5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást.

Almalével pár napig, pár kanállal. Utána egy kevés pép- almalével. Majd őszibarack pürék, sütőtök almával, alma málnával. Ezeket nagyon szerette. Ha zöldséggel kezdesz, mint a répa, burgonya, nem biztos, hogy elfogja fogadni. A bébiételekben, ami savas lenne, mint az alma, már nincs olyan savtartalom ami bántaná a pocakot. Ezért is lehet már 4 hónapos kortól adni nekik.

Nekem pl.a kislányom a sima répa pürét utálja, pedig már egy hónapja eszi a gyümölcsöket, amiket kifejezetten szeret, mert édeskésebb, mint a főzelékek. Ezért nem célszerű ezekkel kezdeni.

2017. ápr. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
22%

alma leve 2 napig, utána mehet alma húsa is...egy-két teásknaál...utána krumpli - én anyatejjel pürésítettem hogy "lazább legyen". 4 napig. utána sárgarépa, sütőtök, cékla, meggy, barack. én így haladtam. étkezések után kínáld meg vízzel. Ha már mindent evett 4 napig, elkezdheted emelni a mennyiségeket, amit már egyszer kóstolt - ha nem volt vele gondja - keverheted új ízzel pl ha 4 nap almán túl vagytok, és nem rajong a krumpliért, nyugodtan keverj hozzá almát, tudni fogod hogy nem az almától szorul ha szorul.

Apropó szorulás: lazít a sütőtök, barack, fog a répa alma krumpli. ezeket próbáld meg nem keverni.

2017. ápr. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
mármint keverheted az almát répával pl csak akkor érdemes barackot is adni hozzá vagy sütőtököt
2017. ápr. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%

#5

Édesburgonya. Az édes, de nem savas, mint az alma. Illetve az avokádó, a sütőtök is nagy szeretetnek örvendett az összes gyereknél.


Almalevet ne adj neki magában: semmi rost, nettó cukor.Azt a pici hasnyálmirigyet ne sokkold már most.

2017. ápr. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%
Én 6 hónaposan kezdtem répával, aztán sütőtök, őszibarack, alma,krumpli... Addig kizárólag anyatejes volt.
2017. ápr. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!