Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Van itt olyan, aki viszonylag...

Van itt olyan, aki viszonylag korán kezdte a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
10 hetes a lányom, tápszetes. Mikortól adhatok neki gyümölcsöket legkorábban? Lenne baja ha,ilyen korán elkezdeném? Természetesen a védőnő beleegyezése nélkül nem kezdem el, csak kíváncsi vagyok.
2017. aug. 14. 08:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
59%
Ja, hát ha TE úgy gondolod... :)) Persze, régen sem lett bajuk, mondd ezt a most 30-40 éves refluxosoknak, mindenféle ételallergiásoknak, gyomorpanaszosoknak. Ja persze, ha te nem ismersz egyet sem akkor a probléma nem létezik. Ahha.
2017. aug. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

11 gyakorlatilag ma szinte mindegyik gyerek glutén-, laktóz-, stb. érzékeny, a mai 30, 40-esek meg nem, úgyhogy feltehetően nem a hozzátáplálás az oka.

Mégegyszer leírom, nem vagyok én olyan bátor, hogy engedély nélkül zabáltassam mindennel a lányom.

De gondolkodni szerintem szabad a témán, akinek van véleménye akkor normális hangnemben nyugodtan írja le, ugyanis a kérdés elméleti és nem a disznópörkölttel a kezemben állok, hogy lenyomjam a torkán, mert már két és fél hónapos.

2017. aug. 14. 13:18
 13/18 anonim ***** válasza:
43%
Én csak azt nem értem, hogy a tudomány fejlődik, és a legújabb ajánlás szerint tényleg hátrányos a gyerekre nézve, ha 6 hós kor előtt adsz neki bármit. Értsd ez alatt a gyümölcsöket is. Nyilván 20 év múlva még fejlettebb lesz a tudomány, akkor persze, hogy mást fognak mondani. 60 évvel ezelőtt a nagyanyám a 2 hónapos fiáénak már pacalt adott, mert nem volt teje. Ez remélem érzed, hogy manapság nem lenne elfogadott. Azért, mert fejlődött a világ. Ez bizonyított tény, hogy emésztési betegségeket kockáztatsz, ha előbb adsz kaját a gyereknek, mint ahogy készen áll rá. Nem éri meg kockáztatni, nem kell siettetni se. Ráérsz még nagyon, és nem hiszem el, hogy a "saját gondolkodásod a témában" fontosabb/pontosabb/hitelesebb bizonyíték lenne, mint a tudományos bizonyítékok. Azért ennyire ne gondold, hogy okos vagy.
2017. aug. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
43%

Én tehén tejet kaptam egyből a születés után,anyum nem tudott szoptatni a tàpszert meg nem ettem meg.

Grízt szórt bele h táplálóbb legyen,később csirkemájjal keverte jó hígra.

27 évesen az ég vilàgon semmi bajom 👍

Hogy lehet h a 90-es évekbe ezek a dolgok nem okoztak akkora nagy problémát sőt még az orvos sem ellenezte…

2017. aug. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Na jó, szerintem itt a nagy többség egyszerűen nem szokott gondolkodni. És még elképzelni sem tudjátok, hogy milyen az ha nem konkrét helyzetről van szó, hanem csak egyszerűen gondolkodunk valamiről.
2017. aug. 14. 13:38
 16/18 anonim ***** válasza:
67%
Te hiszed magad okosabbnak a WHO-nál, több tízezer orvosnál, professzornál, ellentmondasz több tízéves kutatómunkáknak, csak mert "régenselettbajasenkinek". Az persze nem számít, hogy az orvostudomány fejlődött, sokkal részletesebben tudják vizsgálni a következményeket. Na nembaj, tömd csak a 10 hetes gyereked fejletlen gyomrát savas gyümölcslevekkel. Az ostobaság felsőfoka.
2017. aug. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
26%
A who egy szponzorált szervezet. Ideális 4 hósan elkezdeni. Ha később kezded sokkal nehezebben fog menni.
2017. aug. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
35%
Minden szervezet szponzorált. Még a sima háziorvos is szponzorált a különféle gyógyszergyártók által. De hát akkor te menj, és gyógyítsd meg önmagad. Mindenki olyan okosnak hiszi magát, ebből lesznek a bajok.
2017. aug. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!