Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor kezdtétek a kóstoltatást...

Mikor kezdtétek a kóstoltatást, hozzátáplálást? Utólag másként csinálnátok?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy milyen hosszútávú következményei lettek? Jó evő, esetleg ételallergiás baba? Van amit másként csinálnátok?
2017. aug. 14. 13:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%

Ahogy ajanljak, 6 honaposan.

Ezt tudosok kutattak ki, akik nalam ( es a mezei 50 eve vegzett haziorvosnal ) okosabbak.

2017. aug. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%

4 hónaposan. AKkortól kapott tápszer kiegészítést is. Nyers répalével kezdtem. Aztán alma, és a többi. Már 4 éves múlt, jó evő, nagyobb is a kortársainál (nem kövér).

Nem csinálnám máshogy.

2017. aug. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%

6 hónaposan kezdtem mindkettőnél (az első baba 4 hónapos koráig anyatejes+tápszeres volt (utána nem kért többé cicit), a 2. csak anyatejes), nem csinálnám másként. Még kicsik (4 és 1,5 évesek), de eddig semmi gond nem volt

A nagy borzalmas evő, a kicsi komolyan többeteszik mint ő! Mindkettő egészséges, a nagy 13, a kicsi 10kg

2017. aug. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

6 hónaposan és még nem állt készen, fájt a hasa 1 kanálnyitól is és vagy ment a hasa, vagy betonszéklete volt. Kettő között nem volt átmenet, akárhogy kombináltuk a hasfogó és székletlazító ételeket (nála minden étel e kettő kategóriába esett, az is ami elvileg nem).

8 hónapos kora körül kezdett megérni rá, de 16 hónapos koráig alig fogadott el valamit.

Most majdnem 2, ha van választék előtte, akkor szépen önállóan, viszonylag tisztán, kanállal, villával eszik.


Ha visszamehetnék, kihagynám a muszáj kóstoltatást 6 hónaposan és sokkal jobban rábíznám. A végeredmény így is úgy is ugyanaz, csak sokkal kevesebb stresszel járt volna az etetés, ha várunk 8-10 hónapos vagy akár 1 éves koráig (akkor tanult meg ülni, s ez a blw abszolút elófeltétele), amikor már ő is tényleg akart mennyiséget enni.

2017. aug. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az elsőnél 4,5 hónaposan kezdtük, (gyümölcsök levével, majd gyümölcs, zöldség, stb, ahogy elő van írva), de megbántam. Most 10 éves, rossz evő, és bizonyos ételek összetevőire allergiás (ronda vörös kiütései lesznek, ami pokolian viszket, és nehezen gyógyuló sebek lesznek, ha elvakarja, ha nem vakarja, akkor "megússza" vízhólyaggá alakulással.

A középsővel és a kicsivel 6-6,5 hónaposan kezdtük, eddig nincs gond, bár a középső (5 éves) csak 4-5 féle gyümölcsöt eszik, az étkezése kiegyensúlyozott.


Mindhárom anyatejes volt, így már nagyon bánom, hogy az elsővel hamarabb kezdtük, de a nagyszülők nyomása és az én határozatlanságom győzött. (a gyerekorvos sem mondta, hogy ne, mert a gyerek súlya inkább kevesebb volt, mint normális, így rám bízta a döntést)

2017. aug. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%

Na, látom le lettem pontozva, mert 4 hónaposan kezdtem.


És ez miért is nem hasznos? Ja, mert nem értetek egyet vele???? Nem baj, hogy a kérdező arra volt kíváncsi, hogy ki hogyan csinálta???? SAJÁT TAPASZTALATRA??? Nem arra, hogy éppen mi az ajánlás???


Nem baj, akkor sem csinálnám máshogy, van egy 4 éves egészségtől kicsattanó mindenevő gyerekem. Ti meg nyomogassátok a piros kezeket kedvetekre!!!!!

2017. aug. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
23%
Elozo, ertelemszeruen azert nem hasznos, mert ostobasagot irsz, es meg hirdeted is.
2017. aug. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%

Ne aggódj kettes! Itt mindenki ebből diplomázott....

Engem is folyton lepontoznak.... Pedig a gyerekorvos és a védőnő is 4 hót ajánlott.

Elkezdtük de nem igazán jutott még el a babám arra a szintre hogy mérhető mennyiséget egyen.

A fiamnál nem volt gond.... mégis ma már rossz evő.10 éves.

Lánykám idáig is hadilábon állt az evéssel... még 5 hós, nincs hosszú távú tapasztalatom.

2017. aug. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
60%
4 hónaposan kezdtük, tápszeres volt a fiam. Most 5 éves, semmire nem allergiás, jó evő, bár válogatós gyerek. Nem csinálnám másként, lehet lepontozni engem is. :)
2017. aug. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%

7-es hogy lehet ostobaságot írni olyan kérdésre, ahol SZEMÉLYES TAPASZTALATOT KÉRT A KÉRDEZŐ???

Azt kérdezte, én hogy csináltam. AZt írtam, ahogy csináltam!

SZóval?????

2017. aug. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!