Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti hogy szoktátok télire...

Ti hogy szoktátok télire eltenni babátoknak a gyümölcsöket?

Figyelt kérdés
Van most itthon almám,barackom.Szeretnék belőle eltenni a kisfiamnak.Nincs tapasztalatom még!Ötleteket esetleg recepteket várok.Befőttnek hogy tudnám eltenni tartósítószer és cukor nélkül?
2017. szept. 8. 12:43
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
71%

Egy éves nagyfiúnak már kockázva tenném el a fagyasztóba, kis adagokban.

Cukor nélkül lekvárt és befőttet nem lehet eltenni. De ha a forró üvegeket rögtön fejre állítod és úgy vissza, akkor vákuum keletkezik, leszívja a tetőt, és tartósítószer nélkül is sokáig eláll. Dunsztban kell kihűteni, utána mehet a polcra.

Ilyen pici gyereknek biztosan nem adnék édesítőszert, akkor inkább egy kis barnacukor vagy fruktóz.

2017. szept. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Mielőtt kiírtam a kérdést előtte pont néztem azt a linket,amit küldtél kedves 10-es.:) Csak nekünk kicsi kuktánk és arra nem is gondoltam,h.lábasban is megcsinálhatnám.Lehet kipróbálom egy kisebb mennyiséggel,remélem sikerül majd!Arra én is gondoltam,h.felkoczkázva fagyasztanék le,zöldségfélét is tettem már így el.Hát amennyire lehet a cukrot és tartósítószert még kerülném azért.Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat és tanácsokat!!!:)
2017. szept. 8. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!