Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Házi bébiétel fagyasztásra...

Házi bébiétel fagyasztásra anyatejes zacsit lehet használni?

Figyelt kérdés

Itthon főzném a 10 hós gyerkőcnek a babakaját, de szeretnék egyszerre jó sokat főzni, lefagyasztani, hogy kb egy hónapra meglegyen a kajája. Sok kérdésem van:

- Lehet-e forró pépet az anyatejgyűjtő zacsiba tenni? Mielőbb szeretném lezárni a zacskót, hogy minél sterilebb legyen. A felmelegítéshez elvileg forró vízbe áztatást írtak fagyasztott anyatejnél, de a megfőtt pép szerintem sokkal forróbb. Nem olvad bele valami nemkívánatos anyag a kajába?

-Ha már használtam fagyasztásra egy zacsit, kimosás után lehet vajon újra használni? Van olyan típusú zacsi, ami főzéssel sterilizálható, újra használható?

Eddig a Lansinoh-t használtam tej tárolásra, de ha tudtok hasonlóan jó minőségűt olcsóbban, azt megköszönném! :-)

A gyerkőc 10 hós, már nem sterilizálok amúgy, de azert a fagyasztóval vigyázok.

Köszi előre is!



2017. szept. 20. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen lehet
2017. szept. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fagyaszthatod benne, de forrón ne tedd bele, esélyes, hogy összemegy mint amikor pet palackba öntöd a forró vizet...


Elfogadja egyébként a kiovasztott ételt?

Csak mert én is így terveztem, de a fiam az első nyalás után lökte el a fenébe a kiolvasztott dolgokat, úgyhogy dobtam ki a kukába


(Én a megmaradt anyatejgyűjtőket vérvételnél szoktam elhasználni mikor vizeletvizsgálat is van - abba átöntöm és úgy viszem el)

2017. szept. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A kiolvasztott tejet elfogadja, az üveges bébietelt is szereti. Meglátjuk. Remélem, bejön a módszer, mert az üveges irtó drága :-( fél krumpli+egy gerezd alma üvegben, és ez 350Ft... :-(

2017. szept. 20. 20:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne töltsd csordultig mert szétnyomja a zacsit 😊
2017. szept. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!