Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyatejes babáknál van aki...

Anyatejes babáknál van aki már 4 hónaposan megkezdi a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
2017. dec. 23. 19:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
30%
Mindkettőnél megkezdtem
2017. dec. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
19%
Igen. Még nem volt egészen 4 mikor elkezdtük.
2017. dec. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%
Hat ha elfogy a tej es mondjuk nem fogadja el egyik fajta tapszert sem akkor muszaj...ellenkezo esetben nem ertem miert kellene megkezdeni, amikor a belrendszeruk még éretlen rá, az enyemek ki is tolták a kaját még 5.5 hósan is, mikor muszájból megkezdtük, el nem tudom kepzelni hogy 4 honaposan hogy fogadták volna a kostolot...egy biztos, felesleges kockaztatni, van olyan gyerek akinek nyilvan mar 3 honapos korban torteno hozzataplalastol se lenne semmi baja, de lehet hogy pont a tied az egy a szazbol, akinek emiatt alakul ki valami belpedegsege vagy allergiaj vagy tudomis milye...minek kockaztatnék
2017. dec. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
22%

Az csak mese, hogy nem tudja feldolgozni a hozzátáplálást!

Senki nem töltöttkáposztával kezdi. Minél később kap mást is, annál nehezebben fogad el a tejen kívül más ételt.

2017. dec. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
61%

Én elkezdtem,mert javasolta a védőnő és a doki is. De 6 hónapos korig csak kóstoltatás van,nem hozzátáplálás! És a kettő közt ég és föld a különbség.

Almapépet,levet kapott icipicit. Utána ami jön,talán répa meg krumpli...de zöldet és nyálkásat kakilt tőle,nem emésztette meg. Ez azért volt szörnyű,mert annyira ízlett neki,úgy ette volna..egyem meg. Úgyhogy leálltam vele egy kis időre,6 -7 hónapos kortól rendesen elkezdtem.

2017. dec. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
53%
En nem. Minek sietni? A jelenlegi szakmai (orvosi es vedonoi protokoll, valamint WHO szerinti) ajanlas a legkorabban 6 honapos kor. Ennel kesobb el lehet kezdeni, hamarabb minek? Most az a tudomanyos allaspont, hogy 4-6 honapos kor kozott valik erette a ht-ra az emesztorendszeruk, de mivel ez babankent eltero, inkabb mindegyikre a 6 honapos kort javasoljak, etelerzekenyseg, allergia eseten, ha van a csaladban kozvetlen hozzatartozonal, akkor akar 1 eves korig is ki lehet tolni, ha egyebkent jol gyarapszik a gyermek, van eleg pisi-kaki, jokedvu-e altalaban, es nincsenek vitaminhianyra utalo tunetek. Nalunk van etelerzekenyseg tobb generaciora visszamenoen, es a gyerekemnel is, 5,5 honaposan kostolt eloszor almat, akkor meg nem tudtam errol, szuneteltetnunk is kellett a ht-t, es nagyon lassan haladtunk, 8 honaposan kostolt heti parszor keveset, 10 honaposan napi 1-2x, igazan 13 honapos koraban indult be a dolog, kozben vegig figyeltem a jeleket, hogy eleg-e meg neki az anyatej. Artani szerintem a minel kesobbi kezdessel nem lehet, akkor meg minek sietni?
2017. dec. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
25%
4esnek teljesen igaza van.
2017. dec. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
45%
Sok gyerek meg minél korábban kap más ételt annál nehezebben fogadja el az evést, és öröm helyett kényszerként éli meg.
2017. dec. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
46%
6-os vagyok, a gyerekem imad enni (2 eves lesz nemsoka), en pont azt latom, hogy a tul korai ht-nal lehet kesobb olyan problema, amit a 4-es ir, szoval pont forditva.
2017. dec. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Kettőnél így tettem védőnő tanácsára. A harmadikat nem cseszem el így.. tejem van, majd 6 hónapos korában kezdem a hozzátáplálást nagyon óvatosan.
2017. dec. 24. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!