Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen ételekkel vegyem rá a...

Milyen ételekkel vegyem rá a rágásra?

Figyelt kérdés
Azon túl, hogy darabossal. 10hónapos, és elég sokszor öklendezik a darabos ételtôl. Üveges babaételeket szinte rágás nélkül nyeli, ha én hagyom darabosra a fôzeléket, öklendezik. Kekszbôl harapdál, azt rágcsálja, banánt szintén. Kenyérdarabkákat forgatja a szájában. 2foga van. Mit adjak neki?
2018. febr. 3. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:
14%
8 hónaposaknak valo üveges bébiétellel és akkor látod is hogy csak picike darabkákkal el-elvétve kell a darabos étkezést bevezetni
2018. febr. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%
Rágtál te már 2 foggal? :) Igen, "kemény" az ínyük... persze.
2018. febr. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%

Hagyj időt neki, ne légy türelmetlen, és főként ne hasonlítsd más kicsihez, hogy a szomszéd Pistikéje ennyi idősen már rágott.

Hidd el, meg fogja tanulni, amint eljön az ideje és ha lesz mivel. :)

2018. febr. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

Szia! Ha a kekszet, kenyeret és a banánt szépen forgatja a szájában akkor abszolút megnyugodthatsz. :)

A fiam 1 éves volt amikor még mindig mindent egyből nyelt amit kapott.

Tök mindegy mi volt az. Pépes, villával tört rendes kaja, pufi, gyümölcs, bármi.


Ha a babád már tudja hogyan kell a szájában “tartani” és forgatni az ételt, akkor rágni is valószínű hamar fog. Relatív hogy hamar, de tuti nem lesz nehéz neki megtanulni.


Szóval. 13-14 hónapos volt a fiam amikor rájött, mire valók az első fogai. Azzal harapdálta az ételt azután, hogy kanállal/villával megkapta azt. Ezután szinte azonnal mindent rágni kezdett.


Én egészen addig hogy erre rájött volna, ezeket a módszereket követtem:

Minden főzelékes vagy leveses ételhez adtam neki mártogatott kenyeret. Se nem száraz, nem is túl szilárd.

Egyáltalán nem erőltettem a száraz majszolnivalókat, mint a pufi és társai, hisz láttam, azok az egyből nyelés miatt megakadnak.

Fő étkezéskor mindig kitettem elé pár falatot a tálcájára, hogy ha akarja, egye meg a kezével. A főtt brokkoli és karfiol nagyon jó erre. A sárgarépa nekünk nem működött. Azt is egyben akarta lenyelni.

Mindent, de tényleg mindent elé raktam amit éppen olyan volt, egészen apró kockára vágva. Virslit negyed karikában, stb.

Ha turmixolsz még, akkor pár kockányit az alapanyagból kint hagysz neki, persze tényleg csak párat mert lehet meg sem eszi.

Oké, ezeket nem tudja nagyon rágni (ha kockázva vannak) hiszen alig nagyobbak a nyelv hegyénél, de legalább megismerte ezeket az ételeket így.


Kitartást, egyáltalán nem vagytok elkésve! És igenis ügyes a babád, mi ekkor még sehol se jártunk a majszolás terén se 😄

2018. febr. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hova sietsz ennyire?

Kislányom 9,5 hónapos.

Csak pépeset eszik. Ha véletlenül marad darab, kitolja a nyelvével.

1 éves kora előtt nem is adok neki darabosat.


Ráérsz még, kàr siettetni.

2018. febr. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!