Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Az kb mennyi idő, mire teljese...

Az kb mennyi idő, mire teljesen ki lehet váltani a szoptatást ételekkel?

Figyelt kérdés

Pont ma 6 hós a kislányom. 5 hós kora óta eszik csak almát és őszbarackot. Most fogjuk majd kezdeni a krumplit és sárgarépát.

A kérdés, hogy kb mennyi az az idő mikor már nem kell neki a cici?

Mert én úgy tervezem h 1 éves kora után nem nagyon szeretném már szoptatni. Max még egy fél évig. Mert valahogy nem birom elképzelni, hogy ekkora babát még szoptassak. Már most kezd egy picit zavarni a dolog.

Meg, hogy ha már nem cicizik, akkor is igényelni fogja? Vagy mennyire nehéz leszoktatni? Mert most, van hogy cicin alszik el.



2016. szept. 1. 09:08
 1/2 anonim ***** válasza:
50%

6 hónapos volt a gyerekem, amikor a hozzátáplálását kezdtem és kb. 9 hónapos korára már csak reggel-este szopizott. 1 éves korára már reggelire is mást kapott, majd 1 hónap múlva ő maga kezdte elutasítani az esti szopit.

Nekem nem volt nehéz, bár én étkezésként tekintettem a szoptatásra és nem altató- vagy vigasztaló eszközként, így soha nem hisztizett utána.

2016. szept. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az en kisfiam mondhatni 8-9honapos koraig nem igen kert semmit enni csak anyatejet. Hiaba foztem neki, kinalgattam mindennel.

Kb 9 honaposan kezdett el enni, de persze nem annyit rogton h jol is lakna tole. De egyre tobbet. Kb. 11honapos korara napkozben mar nem is adtam neki cicit. Csak lefekves elott es meg este ha felkelt, mindig igy altattam vissza miota megszuletett.

De a leszoktatasnal nagyon kovetkezesetesnek kell lenni. Mar nem kapta akkor sem ha felkelt, olelgettem, igy probaltam visszaaltatni. Ugyh mar csak tenyleg alvas elott kapta egyszer egy nap.

Mindig jatszott elalvas elott az agyban, ma mar masfelevesen olvas. Mindenesetre egyik este alig kert, csak par perc szopit.

Na masnap gondoltam sportmelltartoban varom, ha kerte volna kaphatta volna. De o csak elkezdett jatszani. Ugyh azota nincs szopizas. Ez egy hettel az elso szulinapja elott volt.


Tehat latod a kezdeti nehezsegek ellenere konnyu vege lett. Es ahigy latom a kornyezetemben h a nagyobb gyerekeket masfel, ket evesen sokkal nehezebben szoktatjak le hiaba sokkal okosabbak mar, sokkal jobban tudjak h mit akarnak.


Sok sikert ;)

2016. szept. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!