Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Dobjam ki vagy kóstoltassam...

Dobjam ki vagy kóstoltassam meg a botmixerezett burgonyát?

Figyelt kérdés
Kezdők vagyunk szinte a hozzátáplálással, kapott már burgonyát magában amit nem turmixoltam össze, de most csináltam egy répa krumpli kombót amit botmixerrel szépen átdolgoztam, bár kicsit mintha nyúlós lenne de olyan kis krémes is, most viszont olvasom hogy nem szabadna...ti mit javasoltok??
2018. febr. 26. 21:45
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
A krumpli az egyedüli zöldség amit nem lehet turmixolni, mert a benne lévő keményítő miatt lesz ragacsos, nyugodtan odaadhatod semmi baja csak az állaga ilyen.
2018. febr. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
Te kóstold meg. Ha neked finom, adhatod. De elég vacak lehet, plusz duplán hasfogó.
2018. febr. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Miért dobnád ki? Semmi baja, csak valóban a krumpli kicsit fura lesz a turmixolástól.

Amúgy annó, mikor öcsém kicsi volt, anyámnak nagyon megtetszett a turmixolt krumpli, és évekig elénk is úgy tette apámmal, amíg fel nem lázadtunk végleg. :D

2018. febr. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Baja nincs, csak csiriz-állagú lett :D


Egyszer mi is elkövettük ugyanezt, persze szülinapi bulin. Hát ízre tök jó lett, de nyúlt mint a fene...

2018. febr. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%
Liszt bele, panír neki, jó lesz a szakácsnak bónuszfalatként. :D
2018. febr. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%
Akkor hogyan pepesititek a krumplit?
2018. febr. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Villaval
2018. febr. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom a víz és krumpli tapétaragasztóként volt anno használatos, egy idő után jól összeáll.


Van krumplinyomó, meg villa. Sokáig nem szabad mixelni, pár másodperctől nem lesz nagyobb baja.

2018. febr. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ez valami népi babona, hogy nem szabad. Mivel mi nem eszünk lisztet meg tejet, szoktam sűrítésként krumplit rakni a turmixolt főzelékekbe, és a krumplipürénk is csak turmixolt krumpli, mert az aprónép utálja, ha darabos, de még életben vagyunk :)

(A csiriz egyébként meg lisztből készül.)

2018. febr. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Miért 6-os, te mivel csinálod a krumplipürét??? Botmixerrel???

Miért ne lehetne pépesíteni mixer nélkül???

Villa, vagy krumplinyomó.

2018. márc. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!