Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Szerintetek hogyan kóstoltassa...

Szerintetek hogyan kóstoltassam a babámat?

Figyelt kérdés

3 Hónapos anyatejes(kéretik nem beszólni érte ez a mi döntésünk) multkor annyira kinézte a szánkból az ételt hogy sírva fakadt...


Szóval adtam neki almalevet pár kanállal kóstolónak, mosolygott, ízlelgette de azért a fele kint landolt :-D

Szeretném jó pár hétig csak a levekkel kóstoltatni, hogy ismerkedjen az ízekkel és majd ugy egy hónap mulva adnék neki pépet kóstolónak.


A kérdésem az lenne hogy szerinzetek milyen sürün próbálkozzak a gyümilével? Mivel ugye még a fele kijön ezért arra is gondoltam hogy pár napig hétig szünetelni kéne a dolgot, vagy folytassam?

a Ti babátok hogy reagáltt az első falatokra? kérte a következő falatot vagy ő is inká bb csak kóstolgatta ?


nem szeretném eröltetni hogy rossz.emléke maradjon, de látom hogy kívánja :-) hogy folytassam?



2013. nov. 3. 09:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%

pedig még várhatnál vele min. 1 hónapot! főleg ha anyatejes.

persze hogy kinézi a szádból,a babák ilyenek. később az ollót is kinézi a kezedből..


de amúgy hogy válaszoljak is. kósotoltatni úgy kell ahogy csináltad. napi egyszer adsz neki egy kicsit.később már mehet sűrűbben

2013. nov. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mint írtam csak levet kóstoltatnék vele nem pürét azt majd egy hónap mulva csak.
2013. nov. 3. 09:33
 3/14 anonim ***** válasza:
52%

Ha a felét kiköpi, akkor pár hétig szüneteltesd még. 4-5 hónaposan elég.


Ez a "kinézi a szánkból a falatot" pedig nagyon szörnyű hozzáállás. Ha a pálinkáspoharat tartod elé, és nézi, abból is adsz, mert sír érte?

2013. nov. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

:-D Kész hogy itt nem lehet feltenni egy kérdlst ugy hogy csak arra válaszoljanak az emberek..


Egyébként köszönöm a kioktatást a hozzáálásomról :-D tiszta hülyének néztek vagy mi??


Egyébként köszönöm a kérdéshez valüban füzödő pár szót is :-D

2013. nov. 3. 10:26
 5/14 A kérdező kommentje:
Ugy válaszoltál mintha libacombot adtam volna neki szopogatni meg egy ki bort kísérőnek... azért légyszives lehet normálisan is írni mint az első például... és mint már írtam nem kioktatást várok
2013. nov. 3. 10:33
 6/14 anonim ***** válasza:
38%

Szia!


Hát sajnosjellemző az oldalra, hogy felteszel egy kérdést, nem épp arra válaszolnak, vagy jól leszúrnak, mikor csak segítséget szeretnék kérni...

Én is tapasztaltam már, de rájöttem, hogy felesleges ezzel foglalkozni.


Én is levekkel kóstoltatom a 3 és fél hónapos fiamat. Ő is fintorog,és egy kicsi vissza is jön, de szerintem ez természetes. Én személy szerint 4 hónapos koráig csak leveket adok neki, aztán kezdem el a pépet.Szerintem egyébként jól csináljuk, mert mire pépet kell, hogy egyen, hozzászokik a kanálhoz ès a más ízekhez.

2013. nov. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon köszönöm! még egy lérdés milyen levet adsz neki? eddig én csak almalével peóbálkoztam milyet lehetne még?? bolti vagy friss? egyébként pont így gondoltam én is hogy 4 hónapig ismerkednénk :-D
2013. nov. 5. 07:39
 8/14 anonim ***** válasza:
19%

Persze,le is pontoztak!EZ JELLEMZŐ ezekre a kedves emberkékre....Erről beszéltem az oldallal kapcsolatban!Csak azt nem értem,hogy miért nem lehet elfogadni,hogy nem az őskorban élünk!Egyébként anyám engem 3 hónaposan kezdett el kóstoltatni és makk egészséges 30 éves nő vagyok.Akkor miről beszélünk?!?


Kedves kérdező!


Én még az almalén kívül őszivel próbálkozom.Az almalevet én készítem neki,az őszilevet veszem,van 4 hónapos kortól adható baby ital.De ő az almalevt szereti nagyon.

2013. nov. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Végül voltam a gyerekorvosnál és csak rákérdeztem hogy szerinte mikor és hogy kezdjük a hozzátáplálást. Mivel nincs tul jó étvágya mostanában ezért Ő maga mondta hogy egy kis almalé lehet meghozná az étvágyát... a pépeket ő is csak 4 hónaptól mondta :-)
2013. nov. 7. 01:18
 10/14 anonim ***** válasza:
30%

Eleve 4 hónaptól lehet kezdeni a hozzátáplálást, s ez a 4 hónap a levekkel kezdődik. Nem a pépekkel kezded akkor sem.

Igen, annak idején én is bolti tejet kaptam már két hónaposan, s a hozzátáplálást is megkezdték 2-3 hónaposan, most tejallergiám van. Mit gondolsz, most miért van annyi allergiás?

2013. nov. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!