Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor ette a babátok azt amit...

Mikor ette a babátok azt amit ti? Napi szinten

Figyelt kérdés
Hany honaposan?
2018. márc. 8. 13:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én külön főztem a babának, ált. csirkemellet + vmi. főzeléket (azaz zöldségpürét, amit később egyre darabosabbra hagytam, de nem volt rántás, habarás rajta, hanem néha saját magával, néha burgonyával, v. később (1 éves kora után) kevés kukoricakeményítővel sűrítettem be).

Én azokat sohasem értettem, akik a főételből csak a köretet adják, tekintve, h. az többnyire csak szénhidrát, a fehérjét a hús/hal, azaz a feltét tartalmazza.

+ a legtöbb ember tesz az éltelébe sót, még ha nem is főz sósan, az így is jóval több, mint amire egy csecsemőnek szüksége van + az első étkezésekkor (első negyedév) örökre rászoktatja a sós ételekre, h. később is az legyen a megszokott, pedig a kicsiknek még sokkal kifinomultabb az ízlelésük, és legtöbben megennék ua.-t feleannyi v. szinte 0 sóval is, a zöldségek természetes ízét is finomnak érzik, kár elrontani őket...

Most jön az, h.: "Hogy szerette, meg majszolta a kolbászt meg a pörköltet!" - nyilván éhes volt már ebéd- v. vacsoraidőben, és ha azt adtak neki, akkor azt ette. Nyugi, a párolt halat cukkinivel v. borsópürével is szerette volna, ha azt adtak volna neki. :)

(De van az úgy, h. az urunk azt nem szereti, és hát egy 30 éves ember emésztése mégiscsak fontosabb és érzékenyebb, mint egy pár hónapos csecsemőé, meg aztán anyukának sincs hangulata bajlódni a külön főzéssel...)

Most meg majd jön az, h. 'régen is megettünk mindent', ... (Akkor azért más tudásszinten voltak öreganyámék, meg nem is nagyon volt mit - az én szüleim az ötvenes években születtek, örültek, ha padláslesprés után volt mit enni.) De most azért jobban élünk, és a tudományt is érdemes a szolgálatunkba állítani (nem csak IPhone, hanem táplálkozástudomány formájában is).

A minden/felnőtt kaja csecsemőkkel való megetetéséhez annyit, h. napjainkban rengeteg mindenféle bélbajos ember van: Laktóz- és gluténérzékeny, ill. azok, akik 50 éves korukra nem tudják megemészteni az uborkát, a paradicsomot, a paprikát, a hagymát, a káposztát, a babot, stb., puffadásgátlókon meg hashajtókon élnek - ezeknek a problémáknak a nagy része a csecsemőkori nem megfelelő (=az életkornak) táplálásból alakul ki.

De hol lesznek már egyeseket, mikor a gyerekük 40-50 éves lesz?

2018. márc. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Kedves utolso, reszben egyetertek veled, az elso vagyok, mi blw-ztunk. Arra viszont nincs konkret vizsgalat, hogy az etelek bevezetesenek sorrendje hatassal lenne a kesobbi allergias megbetegedesekre. A glutent erdemes anyatej mellett bevezetni, mez, kolbasz... a botulizmus miatt tilos, de a hozzataplalasi tablaztatok csak kapaszkodok, megfigyeleseken alapulnak, neha rosszakon. Ezert van az, hogy orszagonkent teljesen mas az ajanlas. Angliaban elek, itt a blw az ajanlott modszer. Ki kell varni, amig az emesztorendszere keszen all (tud ulni, nyelvkiloko reflex megszunik), az en fiam hat hosan gyongyoruen megdolgozott a pucolt egesz almaval is. Persze az az alap, hogy nem sozunk, nem cukrozunk, valtozatosan eszunk, de a gyerek azt eszi amit mi, egyutt, egy asztalnal, igy tanulja meg, hogy az etkezes fontos, hogy az a zold ize amit epp eszik az brokkoli es nem borso (a purebol nem jonne ra).
2018. márc. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Előbbi, igazad van, a közös étkezések tényleg fontosak, de ki állította, h. a különböző ételeket nem lehet egy asztalnál megenni?

+ a pépesített, pürésített ételek nem nevelési céllal, (v. annak hiánya miatt) készülnek a kicsiknek, hanem praktikusan azért, h. könnyebbé tegyék számukra a rágást (a minimális fogacskáikkal a bevezetés elején), ill. az emésztést, mivel még nincs hozzászokva gyomruk a nagyobb darabokhoz. Szóval ez vmi. átmenet a folyékony és a szilárd ételek között.

A kolbász nem csak a botulizmus miatt kerülendő az első években, hanem a darabossága, a zsír- fűszer- és sótartalma miatt is.

Szerintem az nem nagy tragédia, és még van rengeteg idejük, h. megtanulják a különbséget a spenót, sóska, cukkini, borsó és brokkoli között :)

2018. márc. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ne erts felre, nem vitazni szerettem volna. Egyebkent a blw-s babak is puresen esznek, csak a puret maguknak csinaljak, es bizony nem kell hozza fog. Abszolut nem akarlak meggyozni, mindenkinek ugy csinalja, ahogy jonak latja... Na persze a harom honapos hozzataplalasanal mar en is huzom a fogam....
2018. márc. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!