Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért kezd el sírni a baba...

Miért kezd el sírni a baba pár kanál étel után?

Figyelt kérdés
7,5 hónapos, kb egy hónapja kezdtem el a kóstoltatást. Ízlik neki az étel, amivel megkínálom, mert megfogja a kanalat a kezemben és viszi a szája felé, miután pedig lenyelte, újra nyitja a száját, hogy adjam neki. Egy pár kanállal megeszik belőle, majd elkezd sírni. Mi lehet ennek az oka?

2018. ápr. 11. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
neked nem egyértelmű? Azt , hogy nem kér többet. Mivel még nem tud beszélni így adja tudtodra.
2018. ápr. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is ezt csinálta. Egyre többet fogad el, csak lassan haladunk. Még most se eszik teljes adagot pedig 9 hónapos már, csak már nem sír, kb 8 hónaposan ezt abbahagyta. Azóta simán nem nyitja a száját, elfordítja a fejét én meg azonnal kiveszem, erőltetni nincs is értelme. Most 60-80 gramm körül eszik aztán igényli a tápszert.
2018. ápr. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem, nem egyértelmű, azért kérdeztem meg. Két étkezés között szoktam neki adni amikor nem nyűgös. Azért nem egyértelmű számomra, hogy nem kér többet, mert van, hogy csak 2 kanállal eszik meg belőle és jön a sírás, közben meg nyitja a száját és továbbra is fogja a kanalat.
2018. ápr. 11. 11:51
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
2-es vagyok, mikor kezdtétek a hozzátáplálást? Nálunk a nagyobb gyerekkel kezdődött úgy, hogy gyorsan kellett adjam a kanalat, hetekig. A hozzátáplálás elején nem elég, hogy más íz, más állag, még azzal is meg kell barátkozniuk, hogy nem jön folyamatosan az étel, mint cumisüvegből. Esetleg erre tudnék gondolni, hogy ha a sírás ellenére tovább szeretne enni.
2018. ápr. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Amúgy borzasztóan mohó volt, tápszerrel is, kanalassal is, darabossal is...
2018. ápr. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%
Én nem adtam oda neki a kanalat ennyi idősen, hanem én etettem és nem kettő tápszer között adtam neki enni, mivel olyankor nem éhes és valószínűleg ezért eszik csak pár kanállal a te babád is. Nálunk egyértelmű nem nyitja a száját, akkor nem kér többet, ha bőg akkor tápszert adok neki inkább, azt mindig elfogadja.
2018. ápr. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!