Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért kell akkor táblázat?...

Miért kell akkor táblázat? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Van többféle hozzátáplálási mód.. Pépes, blw, stb..

A pépes hozzátáplálás ugye táblázat szerint működik, viszont a blw-s babák esznek majdnem mindent, amit szülők, csak "babásítva". De akkor így nem értem mire jó a pépes ht-ban a táblázat..🤔

Szerintetek nincs ez egy kicsit túlspilázva?



2018. máj. 4. 08:46
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
Az a baj a blw-vel, h ha összevissza adsz a gyereknek mindent, akkor ha valami kicsapja a bőrét, vagy hányni, fulladni fog, hasmenést okoz, stb. nem fogod tudni, mitől van. Szívesebben adnék a csirkepörimből a 6 hónaposomnak, minthogy főzzem a püréket, mert kinézi a számból a falatot. De nem kockáztatom meg, hogy rosszul legyen és ne tudjam, mitől volt.
2018. máj. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a blw lényege az, hogy eg megengedő táplálás mód. Belefér a pure is és a darabos étel is. Én a pures táblázat alapján kinalom a fiamat, viszont amit már kóstolt pureben kaphatja darabosan.


Pl, kapott már repapuret, de kapott a kezébe főtt sargarepat vagy mutat evett sütőtököt sutottem “kekszet” sutotokbol és zabbol. Piknik közben elé lettek téve azok a zöldségek amiket ismer és abból ő vette el amit akart. Tehát csak olyan van felajánlva amit ismer. Jó ez nem a tipikus blw, de én így tudtam azonosulni az irányzattal.

2018. máj. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A blwnek az a lényege, hogy annyira picikét eszik először a baba (hiszen magának kell a szájához vinnie!), hogy az nem okoz olyan gondot, mintha rögtön a harmadik nap 5 kanál pürét kap. A lányom 8 hónapos, még mindig nem eszik meg 3-4 kanálnyinál többet egyszerre. A táblázatok meg idejétmúltnak tűnnek nekem, mindegyik mást mond, az újabb ajánlások az allergének tekintetében is teljesen mást javasolnak (korai bevezetést, meg javarészt anyatejes táplálás mellett, hat hó körül), mint a régiek. 50-100 éve még 3-4 hónaposan kezdtek kóstoltatni, most legkorábban a 6 hónapot javasolják, ezalatt is sokat érik az emesztőrendszer (és jobban érik, ha csak megfelelő táplálékot kap, tehát egy 6 hós csak anyatejes (vagy tápszeres) baba átlagosan! jobban készen áll a banánra is, mint az, aki már 4 hónapos kora óta kóstolgat).
2018. máj. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
78%

Azért van annyi féle táblázat, mert más időből és országokból származnak. Pl. egy 10 évvel ezelőtti magyar táblázatba nincs beleírva, hogy 6 hótól lehet avokádót enni, mert 10 éve nem volt Magyarországon avokádó. Már országokban meg azzal kezdik. Most már itthon is egyre több helyen elérhető, tehát az újabb táblázatokba bekerült. De a gyökérzöldségekről eg már tudjuk, hogy nitráthalmozóak, tehát pl. a répa későbbre került. Lehetne folytatni.


A blw-s babák 8 hónapos kor körül kezdenek el enni, de ugye a táblázatok szerint egy 8 hónapos már elég sok mindent ehet, és akkor ezek közül már mindegy mivel kezd. De első nap ők sem fognak bezabálni 20 féle ételből, hogy ne lehessen tudni mitől van baja esetleg. Első pár nap rágcsál egy kis almát, utána kap egy gerezd barackot is mellé stb. Nem pedig egyszerre sok újat.

2018. máj. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!