Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mivel kezdtétek a hozzátáplálást?

Mivel kezdtétek a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
6 hónapos a babám, az almátóp a hideg rázza, kiköpi.
2018. jún. 11. 09:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Párolt répával. Aztán inkább a párolt zöldségekkel.

Régi (rossz) beidegződés, hogy almával kell kezdeni. Külföldön főleg, de már itthon is a párolt zöldségeket részesítik előnyben. A reszelt alma túl savas a babának.

2018. jún. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Enyém is kiköpködte, de kitartó voltam. Aztán egy darabig az volt a kedvenc. Esetleg próbáld ki, hogy megpárolod, akkor nem lesz olyan savanykás, nekem a doki ajánlotta. Védőnő pedig az èdesburgonyát javasolta,mert hogy az a babák többsègének ízlik. Ne keseredj el, időbe telik. Az én picurom 8 hónapos, szeret eszegetni, de nem váltottunk ki étkezést még, nekünk a többször eszeget keveset jött be.
2018. jún. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amíg kiköpi, addig nem áll készen. Ilyenkor még működik a kilökő reflex. Ha az emésztőrendszere megérik, akkor már nem fogja kiköpni. Kár elsietni a hozzátáplálást, menj inkább a WHO-s ajánlás szerint 🙂
2018. jún. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Alma - utálta. Banán - utálta. Édesburgonya - utálta. Sütőtök - utálta. Aztán jött a répa és elkezdett enni. 😊 A következőknél tuti répával kezdek. 😊
2018. jún. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Répával kezdtük. Az én gyerekem se szereti az almát. A zöldségeket viszont igen. Hat hósan már sokfélét kaphat. Zöldborsót, krumplit, sütőtököt stb.
2018. jún. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sütőtökkel, ép szezonja volt, imádta, finom édes. Aztán almával, ddddd én tettem bele pici babakekszet is, nagy kedvenc volt vagy fél évig.
2018. jún. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Védőnő javaslatára almával, de hasfájása lett tőle. Ekkor nyersen kapta. Utána édesburgonyát kapott, nagyon szereti a mai napig is. Most már kap almát párolva, répát, barackot, rendes burgonyás és most kezdjük a meggyet.
2018. jún. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Rèpapürével kezdtünk, aztán jött a sütőtök. Megmondom őszintén, én üveges bébiétellel kezdtem. Egy kis 90 grammos répa vagy tökpüré pont elfogyott 3 nap alatt. Nem kotyvasztottam 3-4 falatért. Mert elsőre kb.annyit eszik a baba. Amikor már kicsit többet evett, akkor főztem neki. Kivéve, ha eljátszottuk a délelőttöt. Akkor adtam üveges kaját. Már 3 éves, de a Hipp körtés-szilvás, meg az almás-banános-babakekszes kompozíciòt még mindig szívesen elnassolja. A kicsinél viszont a banán jött be. Egész apró darabokra vágva, szépen elcsócsálta. A kicsi nem eszi az üveges babakaját, csak az én főztömet. Ja, még a húsleves nagy sláger. Csirkeszárnyból könnyed levest lehet főzni.
2018. jún. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!