Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Blw van akinek bevált (vagy...

Blw van akinek bevált (vagy olyan aki megpróbálta és nem jött be)?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem. Blw: darabos ételt adnak a babáknak püré helyett.

2018. aug. 17. 12:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
52%
Sajnos hozzá szólni nem tudok érdemben mert még csak 3 hónapos a babàm de nekem nagyon szimpatikus és jókat olvastam róla. Külföldön élek és itt elterjedtebb mint otthon szerintem
2018. aug. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
43%
Azért hülyeség, mert nincs semmi alapja, divat, ezért nem kínoztam vele egyik gyereket sem a 4-ből. Így ugyanis biztosan nem lett nekik rossz, úgy meg csak "lehet".
2018. aug. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
67%
2-es vagyok, lemaradt: nem Magyarországon élünk, itt már lecsengőben van. Majd jön másik divathullám.
2018. aug. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Egy barátnőm csinált a kezdetektől, nekik bejött. Egy másik nem akarta, de a gyerek minden pürét elutasított 7-8 hónaposan is, így megpróbálta a darabosat, azóta eszik, úgyhogy átálltak rá. Amit én kívülállóként látok, hogy nem lenne idegrendszerem ahhoz a disznóólhoz, amivel jár a BLW, nem nekem való :D
2018. aug. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
50%

Én babám még a darabos pürétől is öklendezett. Volt, hogy úgy kellett kikapnom a torkából egy darabka almareszeléket.


Divat. Majd jön egy MPSz (Mindent Pürésíts Széjjel) meg egy AMB (Almát Minden Babaételbe) divat is. Valaki kitalál egy ökörséget és felkapják a neten lógó netről nevelő okosmamik. Aztán elmúlik amint jön a következő betűszó baromság.

2018. aug. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
89%

A blw-nek az is lényege, hogy a gyerek önállóan eszeget, fogdossa, nézegeti a darabkákat, és ő dönt, mikor szeretné megkóstolni, mikor áll készen enni.

Első gyereknél még elképzelhető, hogy az anyuka ennyire ráér, de majd a második-harmadik gyereknél nem fog órahosszat tartó etetést tartani, az fix. Csak naaaagyon ráérőseknek ajánlanám.

2018. aug. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
77%
Mi tettünk egy mini próbát amikor még 8 hónaposan se csúszott a püré, de félrenyelés, fuldoklás lett a vége.
2018. aug. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
81%

Hülyeségnek tartom. A babáknak meg kell tanulnia azt is, hogy normálisan nyeljenek nem folyékony ételt (illetve ne nyeljenek félre), aminek a kockázata darabosnál sokkal nagyobb. Egyébként ezért is csak nagyon puhára főzött darabokat szabad neki adni, nem pl. kemény almakockát, mert megfulladhat tőle.


Azon kívül én úgy látom, hogy ez egyáltalán nem a szülők döntése. Akinél bevált, az azért volt, mert a babának úgy tetszett jobban. :) Akinek a gyereke meg nem fogadja el a darabosat, az a fenekét a földhöz verheti, akkor sem fogja alkalmazni ezt az irányzatot. :)

2018. aug. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
85%

Nekünk bevált, 6 hónaposan keztük, azóta 3 hónap telt el, napi 3-szor együtt eszek a babámmal, őt nagyon lefoglalja az evés, így addig én is nyugodtan tudok enni. Mindent megkóstol és szinte mindent szeret amit eddig kapott. Mostanra szép mennyiségeket is eszik.

Ha túl nagy darab kerül a szájába, akkor kiköpi vagy kiöklendezi, nem fulladozott még egyszer sem.


Divat vagy sem az én babám nem volt hajlandó a kanalat a szájába bevenni, így sok választásom nem maradt. Van akinek a püré van akinek ez jön be.


Blw-s facebook csoportban több embert tudsz kérdezni a témával kapcsolatban, ha érdekel.

2018. aug. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
89%

10 hónapos a fiam és részlegesen blw-s. Nekem sok mindenben szimpatikus volt az irányzat, de nem tudtam mindenben azonosulni.


Amit én kézzel eszek pl gyümölcsök, azt nagyobb darabra vágva leteszem elé. A főzeléket kanállal kapja, én etetem, se nincs puresitve, eleinte se volt.


Májat, krumplit, húst ilyeneket megfogja kézzel és ő teszi a szájába.


Inkább a saját fejem után alakítottam ki úgy, ahogy a mi életvitelunkbe, legjobban passzol és ahogy a babám elfogadja.


Anyukám védőnő, na ő teljesen rosszul van attól, ahogy a fiam etetem. A gyerekem szeret enni, jó ízűen eszik, szinte mindent.

2018. aug. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!