Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Blw van akinek bevált (vagy...

Blw van akinek bevált (vagy olyan aki megpróbálta és nem jött be)?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem. Blw: darabos ételt adnak a babáknak püré helyett.

2018. aug. 17. 12:27
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
És a blw-nél gondolom levest és főzeléket kanálal kapja a baba igaz? Ezt egyidőben kezditek a darabos/kézzel evéssel?
2018. aug. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Az irányelvet követjük mi is, de nem tartom blw-s babának a fiam, mert változó a kedve. Van mikor etetni kell van mikor senki ne közelítsék felé mert ő akar.

Nekem nem volt más választásom, a fiam annyira nem eszi a püréket, hogy krumplipürét se csinálok már hónapok óta, mert azt se eszi meg.

Azért tartom jónak, mert mióta csináljuk mi is sokkal egészségesebben eszünk, jobban megnézem miből főzök. Kevesebb sót használok, több a zöldség és gyümölcs.

2018. aug. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
93%
Nekem a lányom nem fogadja el a kanalat tőlünk. 9 hónapos koráig ráhagytam, hogy vannak olyan babák akik max pár kanállal kérnek aztán elkezdtem darabosat adni neki, egyből evett rendesen. (Most 13 hónapos és kiveszi a kezemből a kanalat, ugyan jóval több megy mellé mint amennyit megeszik, de a nagyobb gyerekem meg pont semmi érdeklődést nem mutatott a kanál iránt szóval örülök neki)
2018. aug. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
11 az igazi blw szerint meg tudják enni kézzel a főzeléket, sűrű levest, esetleg tesznek bele pelyhet suritokent. Nem tudom így van e, ezt nem próbáltam, ez már sok nekem
2018. aug. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem kifejezett butaság ez az irányzat pláne ahogy egyik válaszoló írja, hogy húst meg májat kézzel eszik a baba. A gyereket is úgy kéne tanítani ahogy mi eszünk mert ha megszokja hogy turkál 2 kézzel az ebédben, majd egy nagy örökkévalóság lesz bölcsi/ovi előtt leszoktatni. A kajában turkálásra tanítani a gyereket valóban nagyon "okos" dolog...mert nem akar kanállal enni. Ha orrot fújni sem akar zsepibe, akkor arra is keresnek az anyukák alternatívát kézzel?!?


Az is nevetseges hogy valaki azért hagyja a babát turkálni a kajában hogy Ő nyugodtan tudjon ebédelni, mialatt a baba játszik az ebéddel. Mondja már meg valaki hogy ez normális nevelés?

2018. aug. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
89%
Köszi 14. Ezt nem tudtam. Ez a része nekem is sok lenne. De a gyümölcs főtt puha zöldség felcsipegetése jó
2018. aug. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
50%
Miért kell arra tanítani a babát, hogy kézzel túrja az ételt? Abszolút komolyan kérdezem. Mármint erre nem is kell tanítani, mert sok baba alapból megkóstol és szájába vesz dolgokat. Miért nem tanítjátok kanállal enni rendesen? El sem tudom képzelni ami egyik anyuka írt hogy ő nyugodtan kanalazgatja az ebédjét, mialatt a gyereke turkál a kajában mellette.
2018. aug. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
49%
Miért lenne baj, ha közben eszik is? Miért nem ismerkedhet a textúrával, állaggal..?nem kell ennyire prüdnek lenni.
2018. aug. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam pürét is eszik ( én adom kanállal) és darabosat is jó ideje, amit a kezével rak a szájába(10 hónapos). Nem nevezném ezt blw-nek, nem követek semmilyen irányzatot, csak a gyerek igényeit, és rajta múlott, hogy hajlandó-e darabosat elfogadni. Én azért adom a falatkákat a kezébe, amit aztán ő tesz a szájába, mert ezzel fejlődik a finommotorikus képessége, szem-kéz koordinációja. Előtte sokkal ügyetlenebb volt ezen a téren.Persze járulékos koszolás nélkül nem megy, de majd azt is megtanulja, hogyan kell szépen enni. Nem baj az, ha ennyi idősen ismerkedik az étellel.
2018. aug. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
80%

Pedig képzeld el, nyugodtan eszek, a gyermekem nem túrkál az ételben, hanem felveszi a falatot megeszi, nyilván van, amikor nem sikerül neki és leesik, de nem tudom mit vártok egy 9 hónapostól. Ha megeszik egy-két falatot, az etetőszék tálcájára teszek 1-2 újabb falatot. Levest, joghurtot pohárból issza, segítek neki fogni a pohár alját. Főzelékből a sűrűjét villára szúrom és úgy veszi fel a villát a tálcáról és teszi a szájába.


Emlékszem a kishúgom sütőtök pürés étkezésére, az sem járt kevesebb takarítani valóval.


És szerintem nem egymás etetési módszerét kell fikázni, hanem a kérdezőnek segíteni.

2018. aug. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!