Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Van még baba akinek fáj a...

Van még baba akinek fáj a hasa almától, sárgarépától?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy kis segítségre lenne szükségem a tapasztaltabb anyukáktól.

7 hónapos a kisfiam most, első babám, nagyon hasfájós volt “kiskorában”, sajnos tápszeres, nem volt soha hajlandó szopni. Legelőször 4,5 hónapos korában adtam neki minimalis almalét, majd másnap kis pürét és levet, harmadnap pürét és levet (max 4 babakanálnyit) és addig üvöltött aznap, hogy jegeltem a hozzátáplálás témát 5,5 hónapos koráig, amikor megfőztem egy sárgarépát lepürésítettem nem nagyon volt hajlandó megenni, így nem tűnt fel akkor, hogy baj lenne tőle.

Mostmár evett krumplit, sütőtököt, tököt, avocadot, édesburgonyát, banánt, rizset, csirkemellet- ezektől semmi gond nem volt, ette kombinálva is őket, illetve eszik nektarint de csak párolva s keveset, a nyerstől ordít.

Olyan 2 hete gondoltam megbolondítom a tököt répával, ette is, nem volt gond, majd pár óra múlva ütötte a hasát s csavarodott ki a kezemből, tele volt gázzal, pont ugyanúgy mint amikor almát evett “kiskorában”, a gázakat magyon nehezen viseli még most is, infacol nekül a kapuig nem megyünk el, ha gázas a tápszert is visszautasítja... így én kapom az agybajt, hogy nem eszik eleget (szerencsére 2 gyerekorvos is mondta, hogy adhatom az infacolt vagy más simethicone alapú cseppet ami hat, mert az csak leköti a levegőt s áthalad rajta).

Aztán a múlt héten elutaztunk és adtam neki hipp borkános áfonyás-almapürét- semmi baja nem volt tőle, aztán felbátrodtam, hogy majd megpárolom én is az almát, mert így baja nincs tőle de már aznap s utána még 2 napig üvöltős volt.

Volt még valaki így? Kinövi majd ezt? Mikor próbáljam újra? Nem rontok a helyzeten, ha mind próbálkozok? Lassan frászom van a hozzátáplálástól (avocadotól eleinte semmi baja nem volt, tegnapelőtt megkombináltam banánnal-qrva netes recept- sugárba hányt pár óra elteltével, majd egyből elaludt, egyenesen az orvoshoz vittem, másfél év múlva ehet avocadot.. ezt leírtam, ha valaki elolvassa s akar adni akkor csak csinján vele)



2018. szept. 14. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Az alma elég vegyes fogadtatású. Az én fiam hónapokig sehogy se bírta, se nyersen se főve. Kb 9 hónapos volt mikor már főve nem okozott gondot. Nemsokára egy éves most már nyersen se baj.
2018. szept. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, hogy válaszoltál. Akkor te pl a háztartási kekszet mibe keverted bele?
2018. szept. 15. 07:39
 3/5 anonim ***** válasza:
A répát nagyon nem bírta a fiam.. még másfél évesen sem. Most 3 éves, már nincs baja tőle. Az almától párolva nem volt baja de ő refluxos volt babaként, lehet nyersen a savassága volt a gond.
2018. szept. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk az alma és körte a problémás.Az almából csak negyed max fél megy kajába ha valamiért arra kerül a sor.Úgy vettem észre, hogy ez az a mennyiség ami még nem okoz gondot.11 hónapos az elejétől így vagyunk.Remélem idővel majd azért ezeket a gyümölcsöket tudom neki adni.Problémát még a paradicsom okoz.Abból most egy darabig nem is adok neki.

Ha havi egyszer megpróbálod adni neki azzal nem kínzod.Nem rontasz a helyzeten, csak megtud, hogy már tudod e adni neki vagy sem.

Idővel biztos alakulni fog a helyzet nálatok és nálunk is.:)

2018. szept. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, hogy válaszoltatok! Még próbálgatom, csak kell legyenek valamik amiket megbir enni s szeret is, mind imádunk enni a családban, talán idővel belejön ő is :)
2018. szept. 15. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!