Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Máris hozzátáplálás!?

Máris hozzátáplálás!?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 hónapos múlt,fejlett,egészséges nagy baba szerencsére.

Védőnő javasolta,hogy kezdjem el hozzátáplálni,mert már úgy tűnik lassan nem elég neki a tápszer (180 ml eszik,tudom sok,de orvos is látta,és előbb "diétára" fogott,majd mikor visszamentem és közöltem hogy a gyermek ordít a kajáért akkor közölte,hogy akkor ilyen nagy igényű.)

Eddig 3 óránként kérte,most viszont már 2 óránként enne,ezért javasolta a védőnénink a hozzátáplálást.

Nyugtatott hogy a mai 4 hónapos bébiételek régebben már 3 hónapos kortól adhatóak voltak,egyébként is az csak ajánlott kor..Én viszont félek,mert nem hiszem hogy még szilárd étellel kellene terhelnem a pici hasát.Vélemények?Voltatok hasonló helyzetben?


2018. szept. 28. 08:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Hallgass a védőnőre. Régen 3 hónaposan már kaptak almát keksszel a babák, és nem terhelte meg a gyomrukat. Okosabb hozzátáplálni, mint 2 óránként etetni. Ez jobban megterheli a gyomrát, mint a hozzátáplálás.
2018. szept. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%

A védőnői rendszer minek van? Komolyan vagy továbbképzés kéne vagy eltörölni.

Nekünk havonta jött, de kb. ontotta a saját elképzelését és jajveszékelt mindenért. Az orvos meg hülyének néz, amikor rákérdeztem.

Úgy tudom a tápszeres babáknak is elég 6 hónapos korban kezdeni a hozzátáplálást.

Azt is több helyen olvastam (és ez inkább saját tapasztalat alapján), hogy jobb párolt zöldséggel kezdeni. A reszeltalma túl savas még Nekik és fájhat tőle a hasuk.

2018. szept. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%

Röviden, tömören? Fszság!


Nézd már meg mennyi kalória van egy 4 hónapos kortól ajánlott bébiételben és hasonlítsd már össze a tápszerrel!

2018. szept. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%

Nagy súllyú, nagy étkű babáknál valóban szokták javasolni.

A 2 óránkénti tápszer nagyon sok, főleg ha meg is eszi a 180at, ez inkább megterheli a gyomrát, mintha óvatosan elkezded a hozzátáplálást.

Mondjuk én a helyedben tápszer alapú tejpéppel próbálnám meg először.Az jobban laktat, telít, így el lehetne húzni az evések közti időt.

2018. szept. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

Valószínűleg a 3 hós növekedési ugrás miatt kér többet most a babád.

A hozzátáplálásról rengeteget olvashatsz az interneten, könyvekben. Tájékozódj, aztán dönts belátásod szerint.

2018. szept. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem merem a bébiételt adni neki,hiába..Tudom hogy a 2 óránkénti 180 rengeteg,ezért fordultam védőnőhöz is (Nem jár házhoz,van mikor csak havonta van és akkor is fel kell vinni a picit..)


Utolsó,megpróbálhatom a tejpépet,konkrét ajánlásod van esetleg?:)

2018. szept. 28. 09:57
 7/13 A kérdező kommentje:
#5 Aķkor már 2 hete ugrásban van..Legutóbb 3 napig tartott.:) Szimplán nem elég neki a tápszer úgy néz ki..
2018. szept. 28. 09:59
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

De miért nem az orvosra hallgatsz?

Miért a védőnőre akarsz?

Semmi baja nem lesz ha több tápszert kap.

Az való neki nem más.

Esetleg tápszerváltás javasolt. Mit eszik? Még startot vagy már 1-est?

2018. szept. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Milumil Komfort 1-et
2018. szept. 28. 10:06
 10/13 anonim ***** válasza:
Azt meg szabad kérdezni, csak úgy kiegészítő információnak, hogy hány centi és milyen súlyú a kisfiad? Három hónapos kisbabát nagyon korai hozzátáplálni, a tápszerből kellene neki a megfelelő fajtát és mennyiséget megtalálni.
2018. szept. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!