Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan szoktassam a tejhez?

Hogyan szoktassam a tejhez?

Figyelt kérdés

A 13 hós lányom tej intoleranciával küzd. 4 hónapos kora óta speciális tápot kap. A doki azt mondta, amint betölti az egy éves kort el kell kezdenem hozzászoktatni a tejhez, mégpedig úgy, hogy a felforralt tejet a táphoz keverem.(ki kell váltanom a tápot) Azt mondta apránként kell csinálnom, 3x kap még tápot (lefekvésnél,éjjel,reggel) 10ml tejet keverek a táphoz most. Tünete nincs, de szerintem érzi, hogy más az íze tápnak és nem akarja meginni. Van valami ötletetek arra, hogy csináljam?

És kiméljetek attól, hogy minek még neki tejet adni és hasonlóktól. De persze szivesen meghallgatok minden ötletet, tapasztalatot.



2019. febr. 14. 09:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen a reggeli etetéshez tedd a tejet, mert ha tünete lesz, akkor az estig elmúlik várhatóan és nem az éjszakát teszi tönkre. Érdemes volna valami fedő ízt hozzáadni (mondjuk banánt turmixolni hozzá).

Az allergénnel való terhelést allergológus vagy gasztroenterológus javasolta, nem a gyerekorovos ugye?

2019. febr. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy itt Írországban csodaszámban megy, ha az ember talál gyermekorvost. Itt a háziorvosi ellátás is máshogy megy. A háziorvosa a gyereknek csak vakargatta a fejét, így kerestem egy privát gyermekorvost, aki tesztek nélkük a tünetek alapján állapította meg. Nagyon sokat fájt a hasa, refluxa volt, nem gyarapodott a súlya. A refluxot kinőtte, 4 hónapig losecet kapott. A legutóbbi látogatásnál tanácsolta a hozzaszoktatást. Egyébként sajtot, joghurtot, túrót eszik és nincs tünete.
2019. febr. 14. 09:39
 3/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem is allergiás a tejre, ha más tejterméket tud enni, csak találgatnak ilyenkor, mert tesztelni nem lehet ilyen korán, az én lányom is refluxos volt, fel is merült, a laktozérzékenység, de mivel kihányta a laktózmentes tápszert, maradtunk a simánál, tejet viszont mi sem iszunk, így ő sem, nem tudom mennyire fontos ez nektek, ételben szoktam csak adni rizskásához, tejbegrízhez, reggeli, esti italnak tejitalt iszik, ami ugyanaz, mint a tápszer. Nekem tetszik első válaszoló ötlete, reggel keverd hozzá, banánnal, remélhetőleg megissza.
2019. febr. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A sajtban, kefírben, joghurtban és hasonlókban nincs tejcukor, ezért ha azokat meg tudja enni gond nélkül, tejfehérje allergiája biztosan nincs (ez nagyon jó hír), esetleg tejcukor allergiája lehet, ez a hozzáterheléssel azonnal ki fog derülni. Ha esetleg hasmenéses lesz a tejtől, akkor két lehetőségetek van: vagy vigyáztok, hogy tejszínt/tejet ne egyen, vagy használtok tejcukor bontó enzimet tartalmazó tablettát (ilyet Mo.-on recept nélkül is lehet kapni, biztosan ott is elérhető).
2019. febr. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Jó lenne, ha itt tudnám vinni cukorterhelésre, de olyan hosszú a várakozási lista, hogy addigra a gyerek akár ki is nőheti.borzasztó az egészségügy itt. Na mindegy. Gondolkoztam azon is, hogy tejitalra szoktatnám tej helyett, mert mi sem vagyunk nagy tejesek. Vagy ez hülyeség lenne?
2019. febr. 14. 12:28
 6/13 anonim ***** válasza:
A kettes vagyok, szintén tejitalt adunk, nem tudom mennyire hülyeség, a neten olvastam utána, inkább a tejitalt választottuk tej helyett, a tej ma már nem számít egészségesnek, mi csak kávéhoz isszuk, nekem szimpatikusabb a tejital, több benne a vitamin és főleg a vas.
2019. febr. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A tejcukor allergia ilyen pici korban ritka, az inkabb 4-5 eves kor utan jellemzo tudtommal. A tejfeherje szokott ebben a korban inkabb gond lenni. Amugy a gasztros is csak azt tudja mondani, hogy terheld vissza, es figyeld a tuneteket. Nekem az a tapasztalatom, hogy az etelintolerancia teljesen nem noheto ki, hanem egyre hosszabb ido ill. nagyobb mennyiseg kell ahhoz, hogy elojojjon. Illetve kerdeses, hogy a tuneteket a hisztamin okozza-e, mert ha “csak” az, akkor a rendes tej, vaj, sajt nem okoznak tuneteket, viszont a tejport, tejfeherjet feldolgozott formaban tartalmazo elelmiszerek igen.


Szoval ez joval bonyolultabb, es tulmegy a gyerekorvos kompetenciajan. Reflux eseten szinte biztos a tejfeherje, illetve kerdeses a tojas, szoja, gluten. En mindenkepp vezetnek etkezesi naplot, es figyelnem a tuneteket adott mennyiseg mellett. Szerintem egyebkent korai a tejre raprobalni, es az immunterapia tejfeherje eseteben ugy tudom, hogy nem mukodik.


Nalunk volt csendes reflux, bortunetek (csalankiutes, ekcema), de utobbi csak idoszakosan, ezert nehez megtalalni a hunyot. Mi Nemetorszagban elunk, es olyan borgyogyaszhoz jarunk, aki allergologus is. Utobbit is lehet keresni kulon, vagy gasztroenterologust.

2019. febr. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Például a tejpépeket (mindefélét) simán eszik 6 hónapos kora óta és semmi baja. Azokban is tejpor formájában van a tej, ha jól tudom. Őszintén én sem szeretném még a tejet neki adni, anno eredetileg én várni szerettem volna legalább 3 éves koráig. De mivel ezt a speckó tápot kapja, ki kell váltanom valamivel, mert receptem csak májusig van.
2019. febr. 14. 15:01
 9/13 anonim ***** válasza:
Hat en inkabb adnsm a spec tapszert. Miert nem kaphat utana receptre?
2019. febr. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mert ez a tápszer kisebbeknek 1 éves korig való és ha jól tudom nincs 1 éves kor felettinek való ebből ezért mondta a doki, hogy kezdjem el a hozzàszoktatást. De utána fogok nézni, hogy esetleg van e valamilyen más tapszer ami jó lenne neki.
2019. febr. 14. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!