Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan szoktassam a tejhez?

Hogyan szoktassam a tejhez?

Figyelt kérdés

A 13 hós lányom tej intoleranciával küzd. 4 hónapos kora óta speciális tápot kap. A doki azt mondta, amint betölti az egy éves kort el kell kezdenem hozzászoktatni a tejhez, mégpedig úgy, hogy a felforralt tejet a táphoz keverem.(ki kell váltanom a tápot) Azt mondta apránként kell csinálnom, 3x kap még tápot (lefekvésnél,éjjel,reggel) 10ml tejet keverek a táphoz most. Tünete nincs, de szerintem érzi, hogy más az íze tápnak és nem akarja meginni. Van valami ötletetek arra, hogy csináljam?

És kiméljetek attól, hogy minek még neki tejet adni és hasonlóktól. De persze szivesen meghallgatok minden ötletet, tapasztalatot.



2019. febr. 14. 09:22
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ment a zöld ujjacska mindenkinek ;)
2019. febr. 15. 09:09
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem erőltetném. Semmi baja sem lesz, ha nem iszik tejet, főleg, hogy más formában már kap tejtermékeket. Lehet, hogy érzi, hogy nem jó neki.

Az én kisfiam tejfehérje-érzékeny, 1 éves koráig kapott speciális tápszert. A mai napig nem iszik tejet, tejitalt sem kapott, csak a sajtot eszi meg egy ideje kisebb mennyiségben. Jelentem, teljesen jól van, már 6 éves.

2019. febr. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én ezt sosem értettem, minek erőltetni ha egyértelműen nem jó valami a szervezetének?


Hagyjad. Ha kinövi és később akar inni, megoldódik. Ha nem, még mindig választhat számtalan növényi alternatíva közül, melyek sokszor finomabbak is az állati verzióknál.


A férjem már gyerekként allergiásan reagált némely gyümölcsre és nála is csak azért is erőltették. Az eredmény? Mára egy kis kocka dinnyét nem tud megenni fulladás nélkül.


Az unokatestvéremnél ugyanez a helyzet. Ő maga is laktózérzékeny, a gyerekek laktóz-és tejfehérje érzékenyek...és próbálja őket hozzászoktatni... könyörgöm minek? Kinek lesz jobb az erőltetéstől?


Ha valamire érzékeny a test, az azt jelenti hogy nem termeli a megfelelő enzimet, ami le tudja bontani azt. Ez előfordulhat bármilyen étellel kapcs. a tejtől kezdve a hüvelyeseken át a zöldségekig.

Ezeket a problémákat - ha súlyosak - vagy orvosi terápiával kellene kezelni, vagy békében hagyni ha nem súlyosak, mert az erőltetéstől "szoktatástól" általában csak rosszabb lesz a helyzet.

2019. febr. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!