Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 1 éves kisfiam eddig láni se...

1 éves kisfiam eddig láni se akarta a mi ételünket csak a bolti baba kaját, most pont fordítva. Hogy kezdjek neki? Tejet ti hogyan vezettétek be?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kisfiam most lesz 1 éves 2 hét múlva. Kicsit bizonytalan vagyok mert Én érzékeny vagyok a tejtermékekre de nem vagyok teljesen eltiltva.

Szóval kap már natúr joghurtot, sajtot, vajat de a tejjel bajban vagyok. Foggalmam sincs hogyan kezdjek hozzá. Mire figyeljek. Jelenleg reggel és este tápszert kap amivel MÉG elfogadja de rohamosan kezdi elhagyni a baba kajcsikat. Eddig nem ette csak a bolti baba kaját mostmeg minden mást megenne csak azt nem. Hirtelen váltás így foggalmam sincs merre és hova kapjak. Kérlek segítsetek. Nektek mit mikor és hogyan eszik?! Tejet, hogy kezdjem el?

Káosz az egész napunk pár napja



2019. márc. 1. 23:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Add neki nyugodtan a ti kajátokat! A tejjel én úgy voltam, hogy mivel mi sem isszuk, a tápszerről tejitalra tértünk át és azt issza reggel, este, tejterméket eszik.
2019. márc. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor lényegében ehet majdnem mindent amit mi csak kevesebb füszerrel és aprítani még neki egy kicsit? Tejberizs, tejbegrízt Te hogyan készíted el?
2019. márc. 2. 00:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Szinten laktozerzekeny vagyok, de csak enyhén, kisebb mennyiségtől nincs semmi bajom, de ha átlép én a határt csúnya hasmenés gorcsok stb.


A kisfiam meg nem volt egy éves mikor először kapott tejet. Próbáltam lassan bevezetni. Reggeli után kapott egy kiskanallal. Utána par napig ez volt az adag. Majd ezt növeltem 3-4 kiskanálra.


11 hónapos koráig szoptattam, de akkor esténként már többször kapott tapszert is, alkalmankent tejitalt. nem

Volt 13hónapos mikor egyik napról a másikra nem volt hajlandó elfogadni a tapszert, tejitalt, tejpepet. Ekkor meg a 3-4 kiskanál tejnél tartottam. Ő akkor már mindent evett, de aznap ebed utantol semmit. Kinomban kapott egy dl tejet ami pillanatok alatt elfogyott majd elégedetten elaludt. Ő azóta kapja a tejet. Napi 2-2,5 dl megiszik (17 hónapos), ritkán többet is.


Ugyhigy nekem a két éves koráig nem kap tejet, de inkább három éves koráig nem elméletem megbukott.

2019. márc. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mivel nem érzékeny a tejre a lányom, így a tejbegrízt tejjel csinálom neki, de kb. kéthavonta kap, nem gyakran iszunk tejet, 1 éves kora előtt rizstejjel csináltam neki, laktozmentes tejjel is ki lehet probálni. Tejbegríz helyett inkább barnariza kását, köleskását szoktam venni, sokkal egészségesebb, a dm-ben vesszük.
2019. márc. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Ment mindenkinek a zöld kéz 😊
2019. márc. 2. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!