Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom napirendjével mit...

Kislányom napirendjével mit tehetnék? 2 hónapos koráig kialakult napirendünk volt: pl.10 kor felébredt, megetettem, játszottunk kb.1 órát, majd ahogy elálmosodott, letettem aludni. Ő ügyesen aludt is 1,5 akár 2 órát, pont a következő etetésig.

Figyelt kérdés
Azonban ez felborult teljesen. Most 3 hónapos, nem hajlandó 30 percnél többet aludni, így ha pl. 10-kor megetetem, fenn van még 1,5 órát kb., leteszem aludni, ahogy álmos, és alszik max. 30 percet, még mindig ott tartok, hogy kb. 12 óra van, tehát az étkezés óta 2 óra telt el. Na ebből adódik a problémám: inkább nézzem az órát, és akkor etessem, amikor már tényleg éhes, akár 3 vagy 4 óránta, addig húzzam ki az időt teával, játékkal, de ekkor a napirend teljesen borul, vagy etessem ahogy ébred, így a sorrendiség mindig ugyanaz, bár így gyakrabban eszik. Válaszaitokat nagyon köszönöm!!

2018. máj. 9. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ne az órát nézd, hanem a baba igényeit. Ha ébren van korábban, de jól elvan, nem feltétlen kell rögtön cicire tenni, de ha kéri, akkor igen. A sorrendiség fontosabb, mint a fix napirend még ebben a korban.
2018. máj. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
Még jó, hogy tápszeres. Olvasni kéne. Akkor etesd, ha éhes, akkor aludjon, ha álmos :)
2018. máj. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs fix napirendje ilyen picinek, vagyis mindig változtatja az igényei szerint. Jobb ha ő diktál, különben ordítani fog. Szokj hozzá a változásokhoz, mert lesz bőven, egy 10 hónapos nem úgy viselkedik, mint egy 3 hónapos.
2018. máj. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pár havonta újra íródik a napirend szerintem rugalmasan kell kezelni aszerint ahogy a gyerkőcnek jó ahogy igényli.Az etetést is így kezeld az órát meg dobd el.
2018. máj. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem mit vársz egy két hónapostól... az én kislányom most másfél hónapos ... a fürdésen kívül semmi nem fix. Nálunk ugyan anyatejes de ha pl reggel azért keltem fel ,hogy egyen de ő még fáradt az egész napnak lőttek. Én pl sosem keltem fel enni sem .. vagy ,hogy 5 órát végig alszik.Van ,hogy másfél órát ébren van . ha jó napja van elbohockodunk, ha rosszabb kézbe is üvölt .. Annyira picik még a napirendre szoktatáshoz ...
2018. máj. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hajlok arra, hogy bevegyem a leszarom tablettát, és azt fogom tenni, ami a kislányomnak és a családunknak a legjobb.
2018. máj. 10. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!