Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor kezdted el a hozzátáplál...

Mikor kezdted el a hozzátáplálást? Kinek a javaslatára? Anyatejes vagy tápszeres a gyermeked?

Figyelt kérdés

3 hós a fiam, de anyósom már egy hónapja nyaggat, hogy mikor adok neki gyümölcsöt.

Orvos semmit nem mondott, védőnő pedig a 6 hónapot javasolta, amit meg szeretnék várni.


2019. márc. 21. 20:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ja igen, orvos javaslatara kezdtuk el, plusz a vedono is javasolta.

Anyosomra nem hallgatok ilyen teren mert fel evesen kolbaszt etetett parommal, plusz a nagyobbnak banant adott 4 hosan, mikor epp csak kezdtuk a kostoltatast, es olyan szekrekedese lett tole, hogy hagyjuk.

Amugy most is javasolta nekunk a kicsinel a doki, hogy 4 hos kortol probalkozhatunk a kostoltatassal, de mindent ugy, ahogy az osztonok sugjak. A babák tudjak, mi jo nekik, meg az anyuka.

2019. márc. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
77%

Tápszeres a fiam, nagyon nyomott a védőnő 6 hósan hogy azonnal és rohamléptekben ès váltsák kifelé az étkezéseket. Aha csak a gyerekkel nem beszélte meg.

A fiam kerek egy éves volt mire tápszeren kívül mást is ételként vett számításba. 7 hós korában kezdtük végül de inkább csak kóstolgatott és felfedezett. Pl püré állagot egyáltalán nem fogadta el ( mostanában már akadnak kivételek), első perctől falatkásan evett.

Ha újra kezdhetném várnék még a kezdéssel, addig míg valóban látnám rajta legalább az érdeklôdést az ételek iránt.

2019. márc. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Osregen, 3 és fél honaposan. Mindet eszik a gyermekem, nem kicsi már, most újra babát várok, maradok a három és fél hónapnál megint, ez nekem bevallt.
2019. márc. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A nagynál 6 hónaposan kezdtem, a védőnő és a gyerekorvos javaslatára. Semmi gond nem volt, nagyon gyorsan belejött. Ma már 4 éves és szinte mindent megeszik, és mennyiségre sem keveset.

A kicsi holnap tölti a 4 hónapot. Ma volt a védőnő, kérdeztem, jelenleg mi az ajánlás. Azt mondja, hogy még mindig azt vallják, hogy jó megvárni a 6 hónapos kort.

A nagy anyatejes volt végig, és eddig a kicsi is az.

2019. márc. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A legidosebbnel kozel a 6 honaphoz (tapan egy hettel hamarabb).

A masodik gyereknel 6 honaposan, de nem fogadta el kb 7 honapos koraig.

Most a pici 4,5 honapos, kivarom nala is a 6 honapot.

Mindharom tapszeres.

2019. márc. 22. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
5 hónapos kortól,anyatejes+tápszeres volt. Hamarabb akartam, védőnő mondta várjam meg az 5 hót. Anyósom engem is nyaggatott, sőt még dobozos gyümölcslevet is itatott vele 3 hónapos korában. Szerintem 80%ban minden nagyszülő ilyen. Anyósom most is azt szajkózza hogy ilyenkorra már(7hós) az egész paradicsomot nyammogta a gyerek, meg a kenyeret. Csak azt nem nézi hogy 40évvel ezelőtt nem volt téli minden sz@rral a zöldség, gyümölcs, a kenyér sem volt téli adalékanyagokkal... (egyébként nagyon szeretem anyósom)
2019. márc. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!