Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Azokhoz az anyukákhoz szól a...

Azokhoz az anyukákhoz szól a kérdésem, akik már 2-3 hónapos kortól hozzá akarják táplálni vagy hozzátáplálták a babájukat, miért teszik?

Figyelt kérdés
Nem kötözködni akarok,csak nagyon kíváncsi vagyok, miért siettetik, vagy milyen megfontolásból kóstoltatnak/kostoltattatok ebben a korban.

2019. ápr. 23. 17:30
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Tényleg nem szeretném, ha elszabadulnának az indulatok, csak érdekel a téma, közeli barát példájából kiindulva. Neki 4,5 hónapos a babája, de kb 7-8 hós korig már minden be van vezetve és ugy 2 honapja kezdték a ht-t, nekik az volt az indokuk, mert minek várjanak addig, és kiváncsi lettem, hogy vajon vannak még mások is, akik ilyen korán kezdik.
2019. ápr. 23. 17:34
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

En szemely szerint 6 honapos korban kezdtem mindket gyereknel, de ket baratnom korabban, 3-4 honaposan.

Egyikuk azert, mert az anyja azt mondta, hogy ugy kell es szot fogadott, a masikuk pedig sajat bevallasa szerint turelmetlen volt, plusz kevesnek erezte a tejet es rossznak gondolta a tapszert.

Nyipvan mindenki a legjobbat akarja, vagyis azt teszi a sajatjaval, amit o a legjobbnak hisz. Ez vagy mukodik, vagy nem.

2019. ápr. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
38%
Mert sötétek.
2019. ápr. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Nekem annak idején az orvos és a védőnő tanácsolta. Egy percet se szopott, kezdettől tápszert kapott, azt mondták, használjam ki, hogy nyár van, van friss gyümölcs, zöldség. Teljesen egészséges huszonéves már, túlélte :)
2019. ápr. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Igaz mi 4 hónaposan kezdtük, de a fiam tápszeres volt és nem hízott, így a gyermekorvos és a gasztroenterológus is azt tanácsolta kezdjük el. 4 hónaposan 4,5kg volt 3450gr-el született.
2019. ápr. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

Én is orvosi javaslatra kezdtem 4 hónaposan. A kisfiamnak szorulása volt. Minden tápszert végig próbáltunk. 1 héten csak 1x kakilt. Pár kanál gyümölcspüré megoldotta a dolgot.


Most 6 hónapos, de nem váltottunk még ki étkezést.

2019. ápr. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
39%
Tudatlanság.Mert régen ilyen idős korban már hozzátápláltak.Sokat fejlődött a tudomány,és nem veszik számításba. Azzal nem is lenne baj,ha normális ételt adnának,de a barmok krémtúró,tejszelet meg ilyenekkel tömik a 2-3 hónapost.Na azok hol akarnak jót a saját gyereküknek?Ilynekor hol a védőnő,gyerekorvos?Tudatlanok,felelőtlenek.4 hós kortól már más,de akkor se túró rudit egyen a baba!Én ezektől akadok ki!
2019. ápr. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
58%
Manapság már kevesen vannak. Én így csináltam, mert addig is mindenki így csinálta a családban és bevált. Már én sem vagyok mai csirke, 2 felnőtt és egy kamasz gyerekem van. Náluk is bevált. Fiam alig szopott, a tápszert kiköpte, ezért fogyott. Áprilisi születésű, ezért jött a sok friss zöldség, gyümölcs. Első komolyabb kajája salátafőzelék volt, hígan, cumisüvegből, negyedes (később feles) tejjel. Elsőre majdnem beszippantott egy 200 ml-es cumisüvegre valót. Aztán jött a többi zöldségféle is, szépen sorban. 1 éves korára (sőt már előbb) egyáltalán nem kellett neki külön főzni, teljesen azt ette, amit mi és nem volt válogatós, egyedül a rakott krumplit nem szereti igazán. Tökéletesen egészséges volt gyerekként is és most is az, már 27 éves. A lányokat tudtam szoptatni olyan 8 hónapos korukig, de ők is kaptak már mindenfélét ugyanúgy mint a bátyjuk. Mire elfogyott a tej, addigra már nem volt gond azzal, hogy mit egyen, mert ők is mindent ettek addigra. A kicsi 3 évesen húzóra itta a frissen fejt tehéntejet, meg sem kottyant neki. Teljesen egészségesek szintén, nagyobbik lányom most fog érettségizni, 9 éves, jó eséllyel számíthat valami jutalomra, mint olyan diák, aki az 5 év alatt (nyelvi előkészítős osztály) szinte semmit nem hiányzott. Nincs semmilyen allergiájuk, tökéletes az emésztésük, és teljesen egészségesek. Szóval nálunk bejött, már a lányok is mondták, hogy majd az ő gyerekeikkel is úgy akarják csinálni, ahogy én velük, mert az jó volt. Ők meg csak érzik.
2019. ápr. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%
*19 éves
2019. ápr. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
33%
Lehet, hogy van olyan aki ilyen korán akarja kezdeni, de egy 2 hónapos nem fog kanállal pürét enni, mi kb. 5 hónaposan kezdtük, szerintem akkor jött el az ideje, mert már nagyon érdeklődött a kanál iránt.
2019. ápr. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!