Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálás 4 hónaposan?

Hozzátáplálás 4 hónaposan?

Figyelt kérdés
Sajnos alig van már tejem. Tápszert nem akarok neki adni. Volt, aki 4 hónaposan elkezdte a hozzátáplálást? Mivel kezdtétek?
2019. máj. 11. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Pedig ha alig van tejed muszáj leszel tápszert adni neki. A hozzataplalas sem úgy működik hogy onnantól csak azt eszik a baba. Nekem kezdeketol tápszeres volt a babám mert kb néhány hétig ha volt tejem, így a védőnő ajánlotta hogy 4 hónaposan elkezdhetem a hozzátáplálást, de mellette ugyanúgy kapta a tápszert, egészen másfél éves koráig. Egy évesen már mindent evett, de reggel és este még akkor is kapott tápszert. A benne lévő vitaminok stb még kellenek neki.


Egyébként hozzataplalast én sütőtökkel és almával kezdtem. A sütőtök ízlett legjobban neki. Egy hétig csak kostoltattam, vagyis elkészítettem a tápszert előtte 2-3 kanál sütőtök püré, majd utána rendesen tápszer. Következő héten ugyanígy csak almapürével. Jó pár hónap múlva váltott csak ki egy-egy étkezést a bébiétel.

2019. máj. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól még hogy adsz neki néhány kanál pürét muszáj leszel tápszert is adni, ha nincs tejed.
2019. máj. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent hogy alig van tejed? Ha tényleg alig van akkor csak a tápszer a megoldás. Akár van valakinek teje, akár nincs az elsődleges tápláléka a babánk hosszú ideig az anyatej vagy a tápszer. Ha valóban alig van tejed akkor nem kezdhetsz el neki gyorsan olyan dolgokat adni és olyan mennyiségben amitől gyarapodni is fog..
2019. máj. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal rosszabbat teszel neki,ha nem adsz tápszert és teljesen ki akarod váltani az étkezéseket,ha már alig van tejed. Egy kisbabának anyatejre ennek hiányában tápszerre van szüksége leginkább. A kóstoltatást el lehet kezdeni,de ne ezek legyenek a fő étkezések. Örökre tönkre teszed a gyereked emésztőrendszerét,ha ezt teszed vele. Egyébként mi a problémád a tápszerrel?
2019. máj. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is 4 hónapos korig tudtam szoptatni. 5 tápszert próbáltunk ki mire elfogadja és még is itta. Milupa Sensitiv volt az. Elvileg ennek az íze hasonlít a legjobban az anyatejéhez. Először próbálkozz a tápszerhez szoktatni mert nem biztos hogy azonnal elfogadja és ha tejed sem lesz, bajban lesztek. Közben elkezdheted kóstoltatni alma levével tízóraira majd pici reszelt almával. Nem biztos hogy készen áll a hozzátáplálásra. Ha a falatot kilöki a nyelvével még várnod kell. 1 étkezést általában 1,5-2 hónap alatt szoktak kiváltani. Alma, sütőtök, burgonya, répa, ilyenekkel lehet kezdeni. Közben a glutént is be lehet vezetni. De azért ezeket beszéld meg a védőnőddel. Én is 4 hónaposan akartam elkezdeni, de kért hogy még várjak 1 hónapot. Időt kell adni a kis emésztőrendszerének hagy fejlődjön...
2019. máj. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Egy éves korig fő táplálék az anyatej annak hiányában a tápszer. Vagy most hogy képzelted , négy hónapos korától majd főtt krumplit eszik a tápszer helyett?
2019. máj. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha alig van tejed az azt jelenti, hogy még van, lehet szaporítani. Hányszor kerül mellre a baba, miért gondolod azt, hogy alig van? Pisis-kakis pelusok száma és a súlygyarapodás rendben van? Ha nem tudod anyatejjel táplálni, akkor csakis tápszer (vagy donor anyatej) jöhet szóba, a kóstoltatással nem fog mennyiségeket enni, nem tudsz étkezéseket kiváltani, még túl kicsi ehhez.
2019. máj. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!