Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor vezettétek be a tejet...

Mikor vezettétek be a tejet és hogyan?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!
2019. jún. 20. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a gyerekorvosunk javaslatát követem. Ő 1 éves kor előtt semmiképp nem javasolja tej/tejtermék adását. Utána lehet kezdeni sajttal, natúr joghurttal (gyümölccsel ízesítve), túróval (akár házi krémtúróval - szintén gyümölccsel) és ha ezekre nincs reakció akkor lehet teljes tejjel próbálkozni. Az én fiam 2 éves, de még mindig úgy van, hogy ha több tejterméket eszik, megjelennek a hasán, felkarján, arcán kis pettyek, kb 1 nap alatt múlnak is. Először pl. csak a joghurt felét ehette meg mert ha többet kapott 1 nap, már ki is csapta. Most már megeheti az egészet. De mivel még mindig jöhetnek a pettyek, teljes tejet még nem adok (orvos javasolta), megvárom míg kinövi, mert úgy tűnik egyre jobban tolerálja.

Amit nagyon szeret, azok a joghurtos bébiételek. Joghurttal, gyümölccsel és müzlivel, szoktam tízóraira adni néha. Ezektől semmi baja.

2019. jún. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ködzönöm a válaszod!

De én konkrétan a tejet szerettem volna tudni, hogy milyen formában lehet adni a babának. Joghurtot és kefírt már evett. Nem volt semmi baja tőle. Ezeket a főzelékbe keverve adom neki.

2019. jún. 20. 14:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Mennyi idős? Ha már elmúlt 1 éves és tolerálja a tejterméket, akkor adj neki tejalapú főzeléket.

Mindenképp feldolgozva próbáld a tejet.

2019. jún. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én mind a 4 gyerekemnél úgy csináltam 1 éves korukban, hogy a tápszer negyedét tejjel helyettesítettem. Az arány egyre nőtt, míg eljutottunk a 100%-os tejhez.

Én házi tejet használtam, megbízható helyről, felforralva, de jó a bolti is, pl. a Cserpes vagy a Garabonciás tej. Nálunk jó volt így, soha nem volt bajuk a tejtől. Mondjuk 1 éva alatt nem adtam nekik.

2019. jún. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!