Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Gyakorlott blw-s anyukákat...

Gyakorlott blw-s anyukákat keresek, lenne egy kérdésem?

Figyelt kérdés
2019. júl. 21. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Éspedig?
2019. júl. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kérdezz bátran!
2019. júl. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nos előre leszögezem, hogy tisztában vagyok vele, hogy elrontottam! De már nagyon bánom, és teljesen kétségbe vagyok esve, hogy ez változni fog e valaha! Mivel anonim ez az oldal, teljesen őszinte leszek, kérlek ne bántsatok, így is totál szégyellem magam :

Kisfiam kb 7 hónapos korában kezdtük (egyébként a mai napig anyatejes, iszsz, most 16 hónapos) tetszett a blw, így főztem az egészséges kajákat, ő is evett velünk. Volt pár öklendezés, de tudtam, hogy normális. Aztán telt az idő, elkezdtem dolgozni, itthonról, és mivel olvastam,hogy kb két éves korig megfelelő az anyatej, így nem főztem mindig, hanem pl reggelire baba virsli volt kiflivel, napközben buláta, esetleg alma és ennyi. Én magam rendelni szoktam, de abból nem szívesen adtam a picinek, így neki maradt az anyatej. Megmondom őszintén, könnyebb volt (férjem szerint lusta vagyok) a munka mellett nem foglalkozni a főzéssel.

A kisfiam szépen gyarapodik, okos, figyelmes, élénk. Ez miatt nem aggódok. De már 16 hónapos, és csak 3-4 féle ételt hajlandó egyáltalán megkóstolni, ugye amikkel kezdtük ezt a blw - t, ami végülis már nem az, mert nem azt eszi amit mi. Akármit pl dinnye, eper, hús stb elé rakhatok, nem veszi a kezébe. Annyira elkeseredtem, tudom, hogy én szúrtam el, de nagyon, védőnőnek el sem merem mondani, hogy kb anyatejen él.

Szerintetek ez javulni fog? Pont azért is tetszett a blw, hogy minden ételt megismerjen a pici, ne legyen válogatós, erre pont én tereltem a válogatás felé. Nagyon szégyellem magam, a munkám és a pihenésem fontosabb volt. Nem is tudom kitől kérhetek segítséget!

Mit gondoltok?

2019. júl. 21. 22:44
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem mondjuk 10 hós lesz a fiam, mondjuk nem blw-unk. De ha válogatna, szerintem drasztikusabb lennék vele. Ne engedd annyiszor cicizni. Az első par nap tuti pokol lenne, de nekik szükségük van mar mas tápanyagokra, főleg a tiednek a rágásra. Minden nap probalkozz kitartoan, hogy lassa megingathatatlan vagy.Ez csak egy vélemény, en igy csinalnam.
2019. júl. 22. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Így, hogy utána olvastam tulajdonképp mi is blw - módszert is használunk.

Bár én megetetem purevel, és utána kap darabokat, ugyanis hajlamos szetdobalni és így sem túl husis baba.


Azt nem értem, hogy legalább az üveges babakajara miért nem álltál rá.

Nekem is volt egy lustabb időszakon, de a gyerekeknek akkor is kellett enni.


én az üveges kaját próbálnám a helyedben, illetve az is lehet normális ha válogat, oviban bölcsiben megint máshogy fog enni.

Ha a súlya stb rendben van, nem aggodnam halálra magam.

2019. júl. 22. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! Igen, a súlya rendben van, meg amúgy rág, de csak azt a pár fajtát, amit eleinte gyakrabban kapott és megismert. Tudom, hogy én szúrtam el azzal, hogy nem kínáltam változatosan, nem menteni akarom magam, de egyszerűen se ötletem nem volt, se nem épült be a rutinomba a főzés. Olyan helyen dolgoztam, ahol napi többször meleg étel várt, gyakran utaztam és magamnak kellett éttermet keresni (üzletkötő vagyok) valahol adtak ebédet, de volt, hogy kocsiban ettem, vagy beugrottam egy gyorsétterembe, otthon meg elég volt hétvégente főzni, mivel férjem családi vállalkozásban dolgozik, ahol az anyja a fő ebéd - ellátó. Totál kivagyok :(
2019. júl. 22. 07:39
 7/8 anonim ***** válasza:

Szóval, ha nem azt eszi amit ti akkor nem blw-s! No de ez a 3 betű szerinti besorolás még ne riasszon el és ne is érezd rosszul magad. Az én fiam is blw szerint eszik, mégsem blw-s mert “lusta” és van hogy nekem kell elé tartanom az ételt.

Ne aggódj azon hogy válogatós, nem kizárt, hogy bárhogyan másképp csináltad volna is az lenne. Ha vannak alap dolgok amiket megeszik akkor próbálj meg azokból az alapanyagokból másféléket csinálni. Pl virsli: borsópörkölt virslivel tésztával vagy galuskával, frankfurti leves, rakott krumpli, stb. Elé kell rakni, ha először csak a virsli megy le akkor se aggódja rajta, de próbálkozni kell. Vannak gyerekek akik a különböző textúrákat is nehezebben szokják meg. Minden rendben lesz.

2019. júl. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen, pl lilahagyma - paradicsom krémet kenek a kiflire, akkor nem eszi meg, mutatja az ujját hogy 'valamilyen', látom, hogy zavarja. A sima üres kiflit megeszi. Próbálkozom, köszönöm. Pl az almát is megeszi cikkekben, viszont más gyümölcsöt teszek neki, meg se fogja :( pedig nem erőltetem, csak simán ülök mellette és eszem, mutatom, hogy ez étel, finom. De nem ér semmit.

2019. júl. 25. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!