Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Fogzástól lehet duzzadt a...

Fogzástól lehet duzzadt a nyirokcsomó?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy a fogzástól megduzzadhat a nyirokcsomó a baba füle mögött? Nagyon aggódom.. 3 hónapos volt kisfiam amikor alul elkezdett bújni a 2 foga egymás mellett. Ekkor vettem észre, hogy megduzzadt a nyirokcsomó a jobb füle mögött. Amikor teljesen kibújt a foga akkor volt 5 hónapos, akkor visszább húzódott, de nem tűnt el.. mutattam többször a védőnőnek, azt mondta addig még nincs más baja a babának és nem nő nagyonbra a nyirokcsomó, addig nem kell vele foglalkozni, mert ez természetes. Megnézte a doktorúr is, mondta, hogy mozdítható de ettől jobban nem fejtette ki.. Most 2 hete elkezdett egyszerre kibújni a 2 metszőfoga és ismét nagyobb mint volt.. ( esdig kb borsószem méretű volt, most akkora mint egy babszem kb.) Anyukám szerint ez normális, de én nagyon aggódom :( volt másnak is ilyen fogzásnál? :(

2019. aug. 3. 16:04
 1/5 A kérdező kommentje:
az kimaradt, hogy most 7 hónapos.
2019. aug. 3. 16:06
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem a fogzástól van. A fogzás nem készteti immunválaszra a szervezetet. Attól van állandóan tapintható nyirokcsomó a kisgyerekeken, mert most "tanulja a szervezetük a külvilágot", a kórokozókat. Teljesen normális.
2019. aug. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod! 😊
2019. aug. 3. 16:58
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a fogzástól van. A kisfiamnak is volt. Hónapokig. Kivizsgálták, de mondták, hogy semmi gond nincs, ha nőnek, nagyobbak lesznek, menjünk vissza, de sosem nőttek és aztán elmúltak.
2019. aug. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#2 neked is köszönöm a válaszod 😊 picit megnyugodtam most.
2019. aug. 4. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!