Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandós vagyok, ez lehet...

Várandós vagyok, ez lehet toxoplazmózis? Van egy cicánk, benti sose jár ki maximum az erkélyre (4. emelet) kb egy hete megfogott egy verebet a szájával, nekem meg fájdogál a torkom és megduzzadt a nyaki nyirokcsomóm.

Figyelt kérdés

2018. júl. 12. 23:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez macskafajtakat érintő betegség.Akkor fertőződhetsz ha te tisztítod a macskaalmot,ha nem mosod meg rendesen a zöldségeket,meg állítólag ezért sem szabad nyers húst enni..

Nekem annak idején a védőnő tanácsolta, hogy csináltasd meg a tesztet rá mert kijaros a macskánk.Csinaltasd meg te is,mert ha nem estel át rajta akkor a párodnak kell takarítani ezután az almot.

2018. júl. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tesztet valóban csináltass, mert nem áll semmiből, és ha az, akkor kezelhető, de nagyon fontos minél hamarabb. Hacsak nem estél már át rajta, erről nem írsz.
2018. júl. 13. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk nem fizeti a helyi önkormányzat vagy kórház, van ahol igen. Én mindkét terhessegemnel megcsinaltattam de fogékony maradtam. Pedig én azt hittem amennyit simogattam állatokat gyerekkorom óta tuti atestem rajta de nem ... emiatt meg inkább vigyazni kell mert egy nagyon alattomos betegség, ami inkább influenza szeru tünetekkel jár. Nálunk legalábbis is így mondta a doki és védőnő. Egy vervetel és a centrumban vagy synlab seperc megcsinalja! Maga a vizsgálat 6000 volt nekem, de ha nem soros vervetelnel veszik le hanem külön akkor annak is van díja. Mármint a levétel és szállításnak is!
2018. júl. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szintén negatív lett a tesztem, úgy hogy gyerekkorom óta kijáró macskák vesznek körül. Megfelelő higiénia mellett nem sok esélyed van elkapni. Inkább megfázásra gyanakodnék. Egy tesztet csináltatni nem kerül semmibe. Én összecsaptam az egyik kötelező vérvétellel.
2018. júl. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Háziorvoshoz elmentem,nem tud rola semmit azt mondta,hogy o meg nem kuldott senkit ilyen tesztre..hol lehetne igenyelni?
2018. júl. 13. 10:52
 6/10 anonim ***** válasza:
Nogyogyasz tud elküldeni vagy magán laborban megcsinaltatod.
2018. júl. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A terhesgondozoban, ahol a laborkerot adjak, ott tudsz kerni toxora is laborpapirt. En is rendszeresen csinaltattam es most a masodik terhessegnel is.
2018. júl. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,20.án megyek remélem még nem késő ha baj van
2018. júl. 13. 16:55
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha megvizsgált az orvos és megállapította hogy még vagy fázva akkor ráérsz,ha addig a párod hajlandó átvállalni az almozast.De ha meg se vizsgált én tuti nem várnék egy hetet.Vannak maganlaborok ott reggel leveszik a vert délután vagy másnap küldik az eredményt.Tavaly 24ezerert csináltak a synlabba.En anno kérdeztem az állatorvost is,azt mondja a legtöbb macska az első 6 hétben lefertozodik az anyaállat által.
2018. júl. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk se tudott a háziorvos erről kb semmit de én erősödtem h adja a beuitalokat és neki is be kell tudni ikszelni... végül valahogy megtalálta és érdekes h meg is csinaltak... nekem két éve 12000 volt maganban.
2018. júl. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!