Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Három napnál tovább is adhatom...

Három napnál tovább is adhatom a fájdalomcsillapítót fogzási fájdalomra?

Figyelt kérdés
Van aki tovább adta mint az eloirt?

2020. aug. 10. 19:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%
Én nem tenném. Eleve csak végső esetben adok neki, egy-egy este előfordult. De nem szedálom le napokra. Inkább Dentinoxszal kentem neki, azt is csak napi kétszer.
2020. aug. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
71%
Egyáltalán nem kellene begyógyszerezni csak azért, mert jön a foga.
2020. aug. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
19%

Én sem adtam egyik gyereknek sem fogzasra 1 napig sem. Volt sírás, nemalvás, egész napos nyűglődés, túléltük. Bár néha azt hittem nem fogom...

Ne adj neki.

Gondolj bele, hogy adod több napig, majd összeszed vmi betegséget, amire lehet 5 napig is adni kell, mert pl nagyon lázas vagy fáj a torka. Akkor ki tudja hány napnál tartanál.

2020. aug. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
De ti mit csináltatok vele mikor már sikitva sír és nem tud aludni sem? Csak ringatjatok és kidol a faradtsagtol?
2020. aug. 10. 20:02
 5/20 anonim ***** válasza:
85%
Este ha annyira nagyon sír elalváshoz adj neki nyugodtan. Nem kell szenvedni hagyni azért mert itt egy szupimami azt írta hogy soha nem ad a gyereknek. Nem lesz semmi baj. Ha tényleg csak este adod neki 1szer akkor nyugodtan add 3 nap is.
2020. aug. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
25%

Milyen idős? Mikor pici volt ringattam, jarkaltam vele és kidőlt. Ha nagyobb, 1-1,5 éves, akkor meg el kell terelni a figyelmét.

Dentinoxot használtunk pici korában, az pár percig hatott, kihúztuk a használatát késő estig, mikor már nagyon faradt volt, elaludt míg hatott a cucc. De ha hamar kentuk be, mikor még nem volt elég álmos, akkor nem aludt el. Ezért trükköztünk így.

Lehet 10 nap múlva sem jön ki a foga, addig meg biztos nem adhatod a gyógyszert.

2020. aug. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem adhatod, de kérdezd meg a gyerekdokit, nekem azt mondta, adhatom tovább, de lázra kellett, nem fog semmit tompítani a késöbbi hatásán, ha most több napig adod, én se nézném tétlenül ha fájna neki.
2020. aug. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%
Én egyszer 6 napig adtam,8 hónapos volt akkor és csak este. Nappal nem kellett. Féltem én is,főleg attól,hogy akkor mit csinálok ha tovább kell. Nem lett semmi baj. Nurofent adtam 2,5ml-it. Én nem bírtam azt,hogy ringatom és kidől. Üvöltött a fájdalomtól és már a fáradtságtól. Én őt így még nem láttam. Beadtam a szirupot és fél óra múlva aludt és nem is ébredt 10 percenként,mint gyógyszer nélkül. Ilyenkor már amikor ennyire fáj neki a gélek semmit nem értek. A rágókától csak még idegesebb lett. Hozzányomta az ínyéhez és sikítva sírt. Úgy hogy én azt mondom ne szenvedjetek éjjelre add be ha nem tud aludni,nappal nem szokott annyira durva lenni. Akkor remélhetőleg használ a figyelem elterelése.
2020. aug. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
72%
Egyébként másik hatoanyagot is adhatsz, pl. 3 nap nurofen, utána panadol szirup.
2020. aug. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
53%
Bocsi, válaszolni nem tudok, de megkérdezhetem milyen fajdalomcsillapitó? Én is kenem elalvás előtt, de nem nagyon használ neki.
2020. aug. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!