Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Valaki, akit nem viselt meg a...

Valaki, akit nem viselt meg a fogzás időszak?

Figyelt kérdés
Folyamatosan azt hallom, hogy "oké, most végig alussza az éjszakát, na de majd ha jön a foga...!!!" "Na majd nem alszotok...!!!" (2 és fél hónapos a lányom). Van olyan, akinek lightosabb volt a fogzás? Meddig tartott? 10 percenként kelt a gyerek éjjel? Meséljetek légyszi, nálatok hogy alakult? Elején aludt, aztán borult minden? Tudom, hogy másra nem szabad alapozni, mert minden baba más. De mégis kíváncsi lennék... :)

2021. ápr. 16. 11:57
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vicces volt 12-es.🤣🤣🤣 Tényleg így van manapság...


Nekem 4 gyerkőc van és egyik sem szenvedett a fogaknál. Csak olyanok voltak mint a "pitbullok" . 😁

A szemfognal volt a 2.gyereknek egy este 1-2 felsírás ennyi!

2021. ápr. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
94%
Az első fog àttörèse előtt nyűgös volt csak napközben. Aztàn amikor beindult a buli (hàrmasàval jönnek a fogai àltalàban) èjszaka òrànkènti kelèsek...most is ez van egy ideje. 1,5 èves, àtaludt èjszakàra gondolni sem merek.
2021. ápr. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
91%

Egyszer volt 1 félórás sírás a 7.fog áttörésekor, de már kint van 8 foga. Nálunkbmindig az volt, hogy piros lett a feneke a sok nyál nyelése miatt. Ha piros a feneke akkor fixen fogzik, és sosincs sírás, simán alszik, bedagadva sincs neki, láza sincs, nyűgösnek sem nyűgös. Mondom, egyszer volt sírás eddig a 8-ból, az is elmúlt hamar és szépen elaludt utána.


1 éves lesz hamarosan.

2021. ápr. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Nálunk egyiküket sem. Pedig a fiamnak pl. kettesével jöttek végig. Ömlött a nyál, meg folyamat rágták a kezüket (vagy bármit ami kéznél volt), de egyik sem sírt, aludtak éjjel is és nappal is, ettek normálisan. A lányomnál még tart, 10 hónapos, 6 foga van, de nincs problémánk.

A fiamnál a szepa is minimális volt, a lányomnál az keményebb, de már leszálló ágban van szerencsére. 😃

2021. ápr. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
68%

A 12-es zseniális, hiába pontozta le pár humortalan ősanya 😃 Itt a gyakorin gyerektémában általában nem szabad olyan választ adni, amivel azt sugallod, hogy nektek bármi is simán ment. Legyen az szülés, alvás/altatás, szoptatás, tápszer, hozzátáplálás, hasfájás, fogzás, szepa, akármi. Azonnal lepontoz mindenki, akinek nem ment simán. Dögöljön meg a szomszéd tehene, ugyebár 😃 Ez hatványozottan igaz akkor, ha teszel rá egy minimális utalást, hogy szerinted jól csináltad, és ennek is van köze a dologhoz. Akkor rögtön az jön, hogy nem, csak neked ilyen gyereket "dobott a gép", "csak szerencséd volt", "odaadnám az én gyerekemet, hogy mit kezdesz vele!!!44" és társaik. (A fogzás mondjuk pont jogos, azt valóban nem lehet befolyásolni, hogy melyik babát mennyire viseli meg.)

Akinek nem inge, persze ne vegye magára.

2021. ápr. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
91%
Nappal szenvedtek vele rendesen, de éjjel sosem keltek fel.
2021. ápr. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
92%

A kisfiamnak 4 hónaposan jött ki az első 2, meg is lepődtünk, mert nem volt semmi különös, még a nagy 4 hónapos alvásregresszió létezéséről is csak olvastam, átaludta az éjszakákat. Aztán a többi fognál fokozatosan egyre rosszabb lett. Minden fog kijövetele 2-3 hétig tart onnan kezdve, hogy elkezdi rágcsálni az ujját és érzem a puklit az ínye alatt odáig, hogy áttöri az ínyét. Ebben az időszakban max 2 órát alszik egyben és sírva ébred. Most 18 hónapos és elkezdtek jönni a nagyőrlők... azzal nyugtatom magam, hogy ezután legalább nem lesz több.

Remélem Te szerencsés leszel és könnyebben megússzátok. Nagynénémékkel a doki közölte, hogy kijöttek unokaöcsém őrlőfogai...

2021. ápr. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat!

Mindenkinek ment a zöld. :)


12-es, nekem is tetszett amit írtál 😂

Igen, itt csak az a szuperanya, aki 5 éves koráig szoptatja a gyereket, még az éjszakai 29 felkelést is úgy csinálja végig, hogy minden pillanatban ódákat zeng a gyerekről és arról, hogy milyen csodálatos az élete, hiába már nem aludt 4 hónapja és egy zombi. Nem baj, legalább 0-24-ben a cicin van a gyerek. 😂 Oké, túlzásba estem. 😆

Egyébként megnyugtattatok, hogy nem csak a rémes verzió létezik. Nagyon köszi.:) Jöhetnek még sztorik. 😊

2021. ápr. 16. 16:54
 29/30 anonim ***** válasza:
94%
Az én fiam nagyon nyugodt természetu, fogzást is csak nagyon enyhén lehet észrevenni rajta, nappal kicsit nyugosebb, de sosem aludt rosszabbul. Dentinox-szal szereti ha bekenjuk, ragokak nem érdekelték. 15 hónapos, 8 foga van.
2021. ápr. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Két gyerekem van. Abból tudtam, hogy nônek a fogaik, hogy sorban megjelentek a szájukban. Nem voltam se nyûgösek, se lázasak, az alvásuk sem változott. A második gyerek talán többet nyáladzott, de az sem volt extrém.
2021. ápr. 20. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!