Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Fogzás vagy növekedési ugrás?

Fogzás vagy növekedési ugrás?

Figyelt kérdés
Kislányom 3,5 hónapos, egy hete kezdődött nagyjából nála, hogy nagyon nyűgös, éjszaka is sokszor felébred, pedig eddig végig aludta az éjszakákat. Kezdetben csak a növekedési ugrásra gondoltam, mert sokkal többet szopizott. Viszont azóta elképesztő módon rágja az öklét, ömlik a nyála és sokszor fájdalmasan sikít fel, főleg éjszaka. Vettem már anaftin baby gélt, annak a fejével és rágókával is próbálom dörzsölni az ínyét, ez láthatóan jól esik neki. Az ínyét egyelőre nem lázom duzzadtnak, de mintha kirajzolódna a foga lent. Tudom, hogy minden gyerek más, de kb. meddig tart ez az időszak mire kibújnak? Esetleg szerepe lehet a növekedési ugrásnak azzal, hogy felerősíti a fogzás tüneteit? Előre is köszönöm a válaszokat!

2022. márc. 21. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Sokáig. Az enyém 6 hónapos és pont olyan az ínye és a viselkedése is, mint írod, kb. 3 hónapos korától. Egy foga sincs, és nem is úgy néz ki, hogy mostanában lesz. Barátnőm kislánya szinten így volt, neki 13 hónaposan jött ki az első.

Én az anaftinnal meg ilyenekkel még várnék.

2022. márc. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

14 hetes babám csuklóig a szájában van mindig, és egyfolytában ömlik a nyála. Talán kicsit nyűgösebb is.

Én is azon tűnődöm, hogy ez már a foga lenne?

2022. márc. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A fogcsírák is mozoghatnak más ilyenkor, azt is érezheti.

Nem gondolom, hogy összefügg a kettő. Lehet a 4hós alvásborulás is közre játszik.

Sovány vigasz, fiam 4hósan kezdett nyáladzani, rágni mindent és 11hósan bújt ki az első foga. Mondjuk az alvásár nem borította meg semmi mert alapból rosszul alszik.

2022. márc. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy sokáig tart. 3,5 hónaposan kezdte a fiam az öklét rágni, nyálazni. A doktornő szerint csak a fogcsírák. 4,5 hónaposan kibújt a bal alsó foga, 5 hónaposan a jobb alsó. Szerencsére nem is nagyon szenvedte meg.
2022. márc. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!