Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Mitől lángol a 10 hónapos...

Mitől lángol a 10 hónapos kislányom feje, ha nem lázas?

Figyelt kérdés
10 hónapos kislányom feje tűzforró a szeme könnyes aluszékony egész nap nyafog keveset eszik megy a hasa. De a lázmérő 37 és 37,5-öt mutat. Többször is mértem popsiban is és hónaljban is ezért nem adtam neki lázcsillapító orvosságot. Ez fogzástól van? Vigyem orvoshoz vagy mit csináljak? Bocsi a hibákért diktálom a szöveget mert nem bírom letenni a kislányt.11

2022. jún. 19. 18:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Napszúrás?
2022. jún. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
14%
Nem vagyok profi de 37 hőemelkedés 37.5 láz, nem? Én adnék neki lázlehúzót, vagy hideg vizes borogatást, ha úgy látod súlyos vidd be ügyeletre
2022. jún. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
34%

#2: 38 alatt NEM csillapítunk lázat. A 37-37,5 pedig egyáltalán nem láz, csak hőemelkedés. Hideg vizes borogatás meg semmit nem ér, makacs MAGAS láz esetén (39 vagy afölött) lehet hűtőfürdővel vagy prizniccel próbálkozni.

Remélem, nincs gyereked...

2022. jún. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
40%
Rossz közérzetű, nyafogós,37.5 hős babának, ha nem adsz gyógyszert, akkor én remélem, hogy neked nincs gyereked!
2022. jún. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
53%
Nurofent adj neki nyugodtan!
2022. jún. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
34%

37,5-re NEM csillapiítunk lázat. Kérdezz orvost is nyugodtan. Hiába reménykedsz: 3 gyereket neveltem fel. Már felnőttek.

Ha a gyerek tűzforró, nem eszik, nagyon nyűgös de mindezek mellett a hője nem magas (és nem az!), mindezt nyáron, akkor bizony a legerősebb gyanú a napszúrás lehet. Ha a szülő annyir aaggódik, akkopr pedig nem egy laikus fórumon kérdezősködik, hanem hívja az ügyeletet, netán be is viszi.

2022. jún. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%

Ezt a kérdést én is kiírhattam volna, annyi hogy kicsit idősebb és nem megy a hasa. A szeme könnyezik, be van az egyik gyulladva, nagyon nyűgös, 37.1 a testhője, kicsit taknyos, nem sok étvágya van.


Nem hiszem hogy napszúrás mert mifelénk pénteken sütött utoljára és akkor 4-ig nem mentünk ki, mikor meg kimentünk, naptejben fürdettem meg és kapott kalapot is. Enyhe megfázás + fogzás gyanús.

2022. jún. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%

Nem lázas, mert akkor a maghőmérséklete (amit popsiban méesz) magas lenne. De forró fejjel a hűvös borogatás kellemes lehet. Én megpróbálnám. Meglátod, jól esik-e neki. Másrészt a nurofent stb. is megpróbálhatod, lehet, hogy javít a közérzetén. Ha nem naponta töltöd bele, egy alkalomtól nem lesz baja.


Hogy nem valami súlyos, kezelést igénylő dolog van-e mögötte - ezen én a rünetek alapján nem aggódnék, de azért felhívhatod az ügyeletet. Tényleg furcsa, hogy forró a feje, de nem lázas.

2022. jún. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
57%
6os, csak akkor NEM csillapítunk lázat, ha a gyereknek jó a közérzete a láz mellett…
2022. jún. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
43%
Akkor hagyd szenvedni a gyereked 6os.
2022. jún. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!