Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Mitől lángol a 10 hónapos...

Mitől lángol a 10 hónapos kislányom feje, ha nem lázas?

Figyelt kérdés
10 hónapos kislányom feje tűzforró a szeme könnyes aluszékony egész nap nyafog keveset eszik megy a hasa. De a lázmérő 37 és 37,5-öt mutat. Többször is mértem popsiban is és hónaljban is ezért nem adtam neki lázcsillapító orvosságot. Ez fogzástól van? Vigyem orvoshoz vagy mit csináljak? Bocsi a hibákért diktálom a szöveget mert nem bírom letenni a kislányt.11

2022. jún. 19. 18:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
60%

#9: A popsiban mért 37-37,5 az valójában 36,5-37 fok. Még hőemelkedésnek SEM nevezhető. Mit kéne rajta csillapítani? Ellenben hiába jó a közérzete a gyereknek ha 40 fokos láza van, akkor bizony csillapítom, attól függetlenül.


#10: Nem szenvedtek soha, most meg már felnőttek, maguk oldják meg, ha gondjuk van.

2022. jún. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
33%

37,5-re NEM csillapiítunk lázat


De igen, amennyiben ez a gyereknek rossz közérzetet, étvágytalanságot okoz. Pláne ilyen melegben, amikor még a hőszabályozása amúgy sem tökéletes.

2022. jún. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
79%
Nem kizárólag a láz csillapítása miatt mondtam a Nurofent, hanem azért mert rosszul érzi magát a baba.
2022. jún. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
40%

#12: És te így a távolból, egy névtelen fórumon keresztül megállapítod, hogy a kvázi normál testhő okozza a rossz közérzetet. (újra megerősítve: a popsiban mért 37-37,5 fok az valójában a normál hőnek felel meg /36,5-37/).

Normál testhő meg nem okoz rossz közérzetet.


Mellesleg nem ártana, ha reagálna valamit a kérdező, mert addig minden csak találgatás. Én remélem, hogy ha valóban aggódik, azóta felhívta az ügyeletet és már talán meg is oldódott a gond vagy legalább kiderült a probléma oka.

2022. jún. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Na jó! Az én hibám volt az egész. Kiderült, hogy a lázmérőnk mért rosszul, a gyerekem láza igazából 38,9 volt a szomszédaink lázmérőjével. Most beadtam neki a lázlehúzót és figyelem.

Egyébként annyira tűzforró csak a kérdés kiírásakor volt. Előtte inkább csak meleg.

Amúgy NYILVÁN vittem volna az ügyeletre, de mivel már van kint neki pár foga, amiknek a kibújását se láz se rossz hangulat se étvágytalanság se hasmenés nem előzte meg, így nem tudtam mire gondolni.

Egyébként most alszik, de már csökkent a testhője.

2022. jún. 19. 19:39
 16/18 anonim ***** válasza:
43%
14! Mindegy mi okozza, lehet, hogy beteg lesz, vagy fáj a foga nagyon…..
2022. jún. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
77%

#15: Így már mindjárt más. Nyilván nem a te hibád, ritkán jut eszébe az embernek, hogy a lázmérővel lehet a gond.

Ilyen esetben már teljesen normális - főleg éjszakára - a lázcsillapítás. Jobbulást a kicsinek, reméljük nem lesz semmi komoly.

2022. jún. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
74%
Jó tanács: a zoknit vedd le róla! A kórházban mindig azzal kezdték a nővérek a kislányomnál. Sajnos nagyon sokszor voltunk bent. Azt mondták,ha lázas,akkor a zoknit minél hamarabb le kell venni.
2022. jún. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!