Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Ha áttörte az ínyét a fog...

Ha áttörte az ínyét a fog utána is fájhat a babának? Illetve Nurofen hány napig adható?

Figyelt kérdés

6 hónapos a kisfiam, már hetek óta kínlódunk az esti alvással. Folyamatosan felsír, akár 10 percenként. De már nem vagyok benne biztos, hogy a foga miatt...azt olvastam ez hullámokban jön elő, nem naponta. Egyébként nagyon előre van , már 5 foga kint van. Most 3 jött ki egyszerre felül, el is hiszem, hogy fájt neki, de már áttörtek, ezért nem értem a folyamatos sírást. Egyébként a széklete, étvágya, kedve sem változott igazán napközben.

Most 2. napja kapja már a Nurofent, utána pár óráig jól alszik, ez meddig használható, nem akarom hozzászoktatni, pláne, ha már nem is a foga fáj.

Köszi a válaszokat! :)



2022. júl. 10. 21:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy a következő fogak is készülődnek? Ha a Nurofentől kicsit nyugodtabban alszik akkor mégiscsak a fájdalom lehet a baj. Én amúgy simán használtam 1 hétig is esténként amikor nagyon gáz volt a helyzet. De az is igaz hogy ennyi idősen nem csak a foga miatt aludhat rosszul hanem mozgásfejlődés, szeparációs szorongás miatt is.
2022. júl. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem 14 évesen jött ki a bölcsességfogam. Pocsék érzés volt, pontosan emlékszem rá. Mielőtt áttört, miközben áttört és utána még egy darabig végig szúró, viszkető, idegesítő érzés volt. Miután áttört, még hetekig olyan érzés volt, mintha az ínyemben kaktusz tüskék lennének :) legalábbis mindig erre gondoltam. Szóval nem csoda, ha sír.
2022. júl. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekünk a dologél is elég szokott lenni (szoptatáskor kell), és az a tapasztalatom, hogy miután áttörte a fog az ínyt, akkor kell csak igazán, 4-5 napig. Nélküle egyáltalán nem tudott enni. Az esti alvással nem volt gond.
2022. júl. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!